Oprócz wspominanych już wcześniej: Piotra Piotrowicza, Michała Pietrasa, Witolda Kurzawy czy Adriana Rzepeckiego, którzy od razu nie wznowili treningów z drużyną i poinformowali, że szukają nowych klubów, z zespołu odchodzą kolejni. Do Astorii Szczerców wrócił Krzysztof Kowalski, który na dobrą sprawę nie dostał szansy przez całą jesień. Ponadto treningi przerwał Rafał Świątek. Największym zmartwieniem jest jednak to, że wiosną „zieloni” będą musieli sobie radzić bez swojego najlepszego snajpera – Damiana Kozłewskiego, autora 9 bramek w 13 meczach. „Koziołek” wyjechał za chlebem do Holandii i prawdopodobnie wróci na koniec rundy, ale nie wiadomo, czy wtedy kwestia utrzymania nie będzie już rozstrzygnięta.

Gdyby dodać do tego, że wciąż w żadnym sparingu nie zagrali: Rafał Sulima, Piotr Grzejdziak, Amadou Morou, Mateusz Sowiński, Krystian Bielecki czy Mateusz Kosmala, to mamy obraz kompletnego demontażu. W bramce zaś do tej pory zaprezentowali się etatowi dotychczas rezerwowi, czyli Konrad Kubasiewicz i Michał Szczegodziński, a w jednym ze sparingów bronić musiał 46-letni trener bramkarzy – Jacek Stępiński! Wciąż w żadnym ze spotkań nie zagrali podstawowi jesienią: Damian Rzeźniczak i Michał Majos.

Po stronie nabytków poza wracającymi do drużyny po dłuższej bądź krótszej nieobecności Piotrem Urbaniakiem i Michałem Rutkowskim, nowych graczy próżno szukać. Na sparingi dokoptowywani są jedynie gracze z zespołu juniorów.

Jeśli chodzi o gry kontrolne, to ostatnio Włókniarz przegrał 0:1 (0:0) z liderem A-klasy, UKS-em SMS Łódź. W spotkaniu tym rzut karny obronił Konrad Kubasiewicz. Później pabianiczanie pokonali 3:1 (1:1) juniorów Widzewa, doczekując się tym samym w 4. meczu pierwszej wygranej. Bramki zdobywali: Klimek, Kacprzyk i Olszewski.

***

Walkower Zgierza  

Czwartoligowy Włókniarz Zgierz przystąpi do wiosny biedniejszy o trzy punkty. W spotkaniu 14. kolejki, które zgierzanie wygrali 2:1 z Mazovią Rawa Mazowiecka, w barwach Włókniarza wystąpił bowiem 15-latek. Zgodnie z przepisami jest to zawodnik nieuprawniony do gry w seniorskich rozgrywkach i mecz zweryfikowano jako walkower. Tym samym Włókniarz stracił trzy punkty i z 8. punktami zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W odpowiedzi na ten incydent zarząd klubu ze Zgierza zawiesił trenera oraz kierownika drużyny.