Takie piękne gole, jakie padały w niedzielę przy Sempołowskiej, można pokazywać na największych stadionach świata. Na 1:0 już w 7. minucie huknęła Klaudia Rosiak z 20. metrów, a piłka po drodze do siatki odbiła się od słupka. Był to pierwszy strzał PTC w tym meczu.

Potem Joanna Błaszczyk nie sięgnęła piłki po pustym przelocie bramkarki Fortów, a kolejna próba Klaudii Rosiak padła łupem golkiperki z Piątnicy.

Chwilę przestoju „Perełek” przyjezdne wykorzystały do maksimum – w 25. minucie dość pechowo piłkę do własnej bramki skierowała Karolina Pabjańska, a sześć minut później precyzyjny lob z 30. metrów wpadł do bramki idealnie między rękoma Hanny Owcarz, a poprzeczką.

Do przerwy było 2:2, bo w 34. minucie pięknym wolejem po zagraniu Dagmary Suskiewicz popisała się Karolina Kania. Gol był dość kontrowersyjny, bowiem na boisku leżała zawodniczka gości. Sędzina czekała aż Suskiewicz przerwie grę, a Suskiewicz czekała… aż zagwiżdże arbiter. Zdezorientowane rywalki też czekały na to, co się stanie. Ostatecznie padł gol.

Tak jak w pierwszej, tak w drugiej połowie pierwsza składna akcja gospodyń przyniosła im gola. W 51. minucie strzał w słupek Kani dobiła Joanna Błaszczyk i było 3:2. Później nasza defensywa testowała wytrzymałość Hani Owcarz. Młodziutka bramkarka PTC spisywała się kapitalnie, broniąc kąśliwe strzały sprzed pola karnego i sytuacje sam na sam. Do czasu.

W 76. minucie zrobiło się 3:3, bo Owcarz nie dała rady zatrzymać rywalki w sytuacji sam na sam. Ale kapitan Błaszczyk nie pozwoliła, by Forty cieszyły się z punktu. W 82. minucie huknęła z powietrza z 25. metrów. Piłka wyłamała ręce bramkarki i wpadła w samo okienko.

Po meczu awansu do II ligi naszym zawodniczkom gratulowali przedstawiciele władz miasta, powiatu, sponsorów i wiceprezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, Janusz Matusiak. Były kwiaty, prezenty, szampan i łzy wzruszenia. PTC wygrało III ligę. Zdobyło 50 pkt, gole: 56-32.

PTC: Owcarz – Forc, Łagowska, Pabjańska (46. Próbka) – Kania (80. Dobras), Kociołek, Rosiak, Owczarz (70. Jakóbczak), Małek – Suskiewicz, Błaszczyk.