Już w 4. minucie swój okręt opuścił starosta Krzysztof Habura, który głośno domagał się kluczy od szatni. A przecież kapitan schodzi z pokładu ostatni... Drużyna powiatu bez przywódcy próbowała zagrażać bramce Daniela Pawłowskiego (SP nr 1), ale ten łapał jak za czasów gry we Włókniarzu. Trudny do sforsowania rygiel tworzyli na środku miejskiej obrony nauczyciele - Leszek Józefiak i Jan Kaczorowski. Rolę lidera w ekipie Starostwa próbował przejąć Krzysztof Lewandowski (wuefista z „Elektryka”), ale skończyło się na głośnym pokrzykiwaniu na kolegów i... podeptaniu jednego z nich.

Tymczasem zespół Miasta, w barwach którego brylowali Artur Makowski i Rafał Raźniewski (współpraca na boisku niczym Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski z najlepszych lat w Borussii Dortmund), swobodnie poczynał sobie na boisku, nękając defensywę rywala, w której za akcjami nie nadążał radny Piotr Grącki. Makowski wyłożył piłkę Piotrowi Sokołowskiemu, który trafił do pustej bramki i było 1:0. Przed szansą na wyrównanie stanął Dariusz Wypych (Powiat), ale przed pustą bramką poplątały mu się nogi i nie trafił w piłkę. W ekipie Powiatu wyróżniał się Michał Gawlik (policja). Ten chłop na schwał wyrzucał piłkę z autu z taką mocą, że leciała z dobre pół boiska.

Po przerwie z defensywą Powiatu zabawił się Makowski i podwyższył na 2:0, a w kolejnej akcji efektownym strzałem z daleka popisał się Raźniewski i było 3:0. Sędzia na boisku był tylko dla ozdoby, bo przy golach na 3:1 i 4:1 nie widział ewidentnych spalonych. Autorami goli byli Damian Kopeć (Powiat) i Piotr Duraj (Miasto). Ekipę Starostwa dobił Sokołowski, ładnie uderzając piłkę przy słupku.

Wielkie słowa uznania należą się najstarszemu na murawie Tadeuszowi Feliksińskiemu (Miasto), który na boisku jak równy z równym walczył z dwukrotnie młodszymi rywalami, spędzając na boisku niemal cały mecz!

Miasto – Powiat 5:1 (1:0)

Gole: Sokołowski 10., 59., Makowski 35., Raźniewski 37., Duraj 46. - Kopeć 39.

Miasto: Daniel Pawłowski – Marcin Latuszkiewicz, Leszek Józefiak, Jan Kaczorowski, Sylwester Czech, Piotr Duraj, Jarosław Wargowiak, Artur Makowski, Rafał Madaj, Rafał Raźniewski, Piotr Sokołowski.

Powiat: Piotr Komorowski – Jarosław Szczepaniak, Michał Gawlik, Piotr Grącki, Paweł Szałecki, Krzysztof Habura, Damian Cymerman, Bartosz Gościłowicz, Maciej Poros, Dariusz Wypych, Dariusz Niciński, Krzysztof Lewandowski, Damian Kopeć, Artur Ogiński, Konrad Kiereś, Marek Gryglewski.