Pabianice reprezentowały dwie drużyny Włókniarza Pabianice i jedna drużyna z PTC. W naszej grupie było łącznie 16 drużyn. Do rozgrywek finałowych zakwalifikowało się 8. Weszli do nich chłopcy z rocznika 2009 z PTC Pabianice. Niestety dalej nie poszło im już tak dobrze. Nie znaleźli się w najlepszej szóstce, która awansowała do kolejnego etapu rozgrywek. Z grupy, która rozgrywała mecze na naszym boisku, wyszli: Widok Skierniewice, WNS Łódź, Mazowia TM, Andrespolia WG, Sport Perfekt Łódź, FA Bełchatów.

- Dumny jestem, że chłopaki tak zagrali z rocznikami o 2 lata starszymi od nas - podsumował Jacek Włodarczewski, trener Włókniarza Pabianice.

- Fajnie, że mogliśmy wziąć udział w takim wydarzeniu. Turniej bardzo dobrze zorganizowany. Przygotowane były cztery boiska, a poza tym były dodatkowe atrakcje - mówi Tomasz Koszytarski, rodzic.

Dzieci mogły poskakać na dmuchańcu. Była też możliwość strzelania goli do bramek dla rozgrzewki oraz ustawiono tory przeszkód. Strażacy prezentowali sprzęt i lali wodą dla ochłody.

Mundialito zorganizowano za pieniądze z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Wymyślił to Jarosław Banasiak, a jego projekt do BO zgłosił Marek Lorenc. Propozycja okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Mundialito wygrało głosowanie w subregionie zachodnim woj. łódzkiego (powiaty: poddębicki, zduńskowolski, pabianicki, łaski, sieradzki, wieruszowski, wieluński, pajęczański) i otrzymało dofinansowanie w wysokości 276.696 zł.

Rywalizacja toczy się w dwóch kategoriach wiekowych – rocznik 2006 i młodsi oraz rocznik 2009 i młodsi. Mecze rozgrywane są w czterech grupach na czterech boiska w różnych częściach regionu łódzkiego. Z każdej grupy do finału awansuje 6 drużyn. Łącznie będzie ich w finale po 23 lub 24, bo trafią tutaj również zespoły z innych grup.

W finale będzie więcej atrakcji m.in. odpowiednie stroje. Inspiracją dla organizatorów Mundialito był zbliżający się Mundial Rosja 2018. Zespoły uczestniczące w mini mistrzostwach grają pod nazwą i w barwach kraju, jaki wylosują przed rozpoczęciem rywalizacji. Stosowne koszulki otrzymają po losowaniu od organizatorów, którzy zapewniają również: obiady, puchary, medale i inne nagrody. Zwycięzca turnieju otrzyma replikę Pucharu Świata, a wśród nagród jest również m.in. sześć krajowych wycieczek.