Tradycyjnie już w niedzielę, 17 stycznia o godz. 16.00 w hali sportowej przy ul. Orlej 1 odbyły się kolejne mecze w ramach Zimowej Ligi Drużyn Osiedlowych. W 2. kolejce II rundy spotkały się zespoły z grupy B2 czyli: Szybcy i Wściekli, US Kapiszon, Dragon i Dziewiątka.

Rywalizacja w tej grupie była bardzo wyrównana, a losy awansu do następnej rundy ważyły się do ostatnich sekund ostatniego meczu. Wszystko zaczęło się zgodnie z przewidywaniami kibiców. Faworyzowani Szybcy i Wściekli pokonali dość łatwo Dziewiątkę w stosunku 5:1. Jednak już trzy kolejne mecze przyniosły wyrównaną walkę, emocje i nerwy, a momentami nawet ostrą grę. W spotkaniach tych stawiany przez kibiców w gronie faworytów US Kapiszon najpierw przegrał z Dragonem 3:5, aby w następnym meczu pokonać po niezwykle wyrównanym pojedynku Szybkich i Wściekłych 4:3. Dragon natomiast w drugim swoim meczu zremisował z Dziewiątką 3:3. Co ciekawe, do przerwy Dziewiątka prowadziła już 3:0, jednak w drugiej połowie Dragon odrobił straty i niewiele brakowało, aby wyszedł z tej potyczki zwycięsko. W kolejnym spotkaniu, zmęczony pogonią za wynikiem w meczu z Dziewiątką, Dragon przegrał z Szybkimi i Wściekłymi aż 1:5.
Po tym meczu było wiadomo, że Szybcy i Wściekli awansują do kolejnej rundy. Ostatni mecz miał zdecydować o tym, która jeszcze drużyna awansuje. Kibice typowali, jaki wynik padnie w ostatnim meczu stawiając w większości na US Kapiszon, natomiast dziennikarze liczyli bilans bramkowy pomiędzy trzema zainteresowanymi drużynami (US Kapiszon, Dziewiątka oraz Dragon) przeczuwając chyba, że o awansie może zdecydować nawet jedna bramka. Zarówno Dziewiątce jak i US Kapiszon awans dawało tylko zwycięstwo w tym meczu, natomiast oczekujących na wynik tego meczu zawodnikom Dragon najlepiej urządzał remis lub wygrana Dziewiątki, ale niewielką różnicą bramek.
Niesamowicie zdeterminowana do walki Dziewiątka szybko zdobyła przewagę na boisku w ostatnim meczu i po 15 minutach meczu prowadziła z US Kapiszon już 3:0. W ostatnich minutach piłkarze Dziewiątki cofnęli się bardziej do obrony, broniąc korzystnego dla siebie wyniku. US Kapiszon jednak pomimo niesamowitej walki do końca stać było jedynie na bramkę honorową, co dla tej drużyny oznaczało pożegnanie z turniejem. Gol ten jednak okazał się „zabójczy” dla zawodników Dziewiątki, ponieważ spowodował, że to Dragon - dzięki lepszemu bilansowi bramek - cieszył się z awansu do następnej rundy. Drużyny te na koniec miały tyle samo punktów (4), w bezpośrednim meczu tych drużyn padł remis (3:3), różnica bramek również była taka sama (-2). Wówczas o kolejności zgodnie z regulaminem rozgrywek zdecydowała ilość strzelonych bramek we wszystkich meczach, a tych więcej strzelili piłkarze Dragona (9 przy 7 trafieniach Dziewiątki) i dzięki temu zagrają w III rundzie.