W Jutrzence Bychlew jest nowy trener grup młodzieżowych. Piotr Klepczarek to fachowiec z najwyższej półki. Doświadczenie jako piłkarz zdobywał na boiskach klubów polskiej ekstraklasy, m.in. GKS Bełchatów, Jagieloni Białystok czy ŁKS Łódź. Obecnie reprezentant Polski w piłce nożnej plażowej i dyplomowany trener UEFA B.

Przyszedł do Jutrzenki rozwijać piłkę młodzieżową. Jakie stawia sobie cele?

– Najważniejszym celem jest to, aby dzieciaki z dużą chęcią i radością przychodziły na treningi, by rzuciły wszystkie inne ,,atrakcje’’ na bok po to, by cieszyć się z gry. Doświadczenie, które nabyłem przez lata gry, pomoże mi w kształtowaniu charakteru chłopaków, profesjonalnego podejścia do zawodu piłkarza, jak i doborze odpowiedniego treningu.

Będzie pracował z 10-11-latkami. Co jest ważne na tym etapie szkolenia?

– Według moich obserwacji chłopcom potrzeba więcej treningów z koordynacji i zdolności ruchowej. Kiedyś nad tymi cechami pracowało się głównie na lekcjach W-F. Teraz, nie tylko w Jutrzence, trenerzy mają z tym problemy, jak odpowiednio połączyć treningi, tak by koordynacja i piłka szły ze sobą w parze. Wiadomo, że w każdym elemencie zawsze będzie coś do poprawy. W najbliższych miesiącach czeka nas dużo treningów związanych z koordynacja ruchową.

Trener Piotr Klepczarek zaprasza zawodników roczników 2005 i 2006 na treningi do klubu LKS Jutrzenka Bychlew.

Zajęcia (od 22 sierpnia) odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach 16.30-18.00 na boisku w Bychlewie.

Kierownik drużyny 2005 - Jakub Kaczorowski, tel. 669-691-572

Kierownik drużyny 2006 - Emilian Stusio, tel. 509-848-662