Mecz z Victorią miał zostać rozegrany w sobotę dwa tygodnie temu, lecz niespodziewany atak zimy storpedował te plany. Ponieważ w Szadku są kłopoty z boiskiem, mecz rozegrano w Zduńskiej Woli.

Pabianiczanie prowadzili już po kwadransie, gdy bramkarza Victorii pokonał Jacek Hiler. Ostatnie 10 minut wstrząsnęło ekipą znanego i lubianego w Pabianicach Brazylijczyka Weslama Macedo. W 81. minucie na 0:2 podwyższył Hiler. 120 sekund później do siatki trafił Patryk Konieczny. Wynik na 0:4 ustalił w 87. minucie Marcin Bączał.

To pierwsza ligowa wygrana PTC od 187 dni.

Ostatni raz drużyna z Sempołowskiej wygrała 9 października z Włókniarzem Konstantynów (3:2).

Cieszy, że drużyna „fioletowych” szybko podniosła się po laniu w Pęczniewie i sięgnęła po trzy punkty. Dzięki temu zwycięstwu, PTC awansowało na 8. lokatę w tabeli.

PTC: Mazurek – Okrojek (60. Zieliński), Sikorski, Kaczmarek, Kopka (88. Kamiński) – Górny (46. Konieczny), Malinowski, Grabarczyk (46. Bieliński), Hiler (85. Oberle), Wujak (72. Klimek) – M. Bączał.