Mecz w Rybniku rozpoczął się na dobre w 16. minucie, gdy Dagmara Suskiewicz otrzymała podanie z boku boiska i trafiła do siatki. Ledwie 60 sekund później sędzia boczny podniósł chorągiewkę, bo Agnieszka Sobkowicz była na spalonym, jednak główny tego gola uznał. Potem strzelały Milena Kowalska z rzutu wolnego, Klaudia Bąbel i Suskiewicz, lecz gol nie padł.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy świetną okazję miała Oliwia Gała, lecz jej nie wykorzystała. ROW przeprowadził szybką kontrę i… Sobkowicz strzeliła nam gola „do szatni”.

Po zmianie stron PTC dążyło do wyrównania. Gała nie wykorzystała kolejnej stuprocentowej okazji. W 58. minucie filigranowa zawodniczka z Pabianic już się nie pomyliła – otrzymała podanie na wolne pole i strzeliła w sytuacji sam na sam z bramkarką. Wyrównaliśmy.

Przy stanie 2:2 świetnie nogą obroniła Paturaj, która z pewnością uchroniła „Perełki” przed porażką. Ostatni kwadrans należał do PTC. Pabianiczanki naciskały, gniotły, zamykały rywalki na własnej połowie. I wreszcie w pierwszej minucie doliczonego czasu gry po wrzucie z autu, Gała otrzymała podanie na linii pola karnego, minęła rywalkę i pięknym uderzeniem przy słupku zdobyła zwycięską bramkę.

To była petarda, która zapewniła trzy punkty PTC!

PTC: Paturaj – Kociołek, Sobczak (76. Lipińska), Stecka, Karpińska – Rosiak, Kowalska, Bąbel (62. Pach), Suskiewicz, Stempel (62. Shugai) – Gała.