W pierwszych 45 minutach było dużo walki na murawie i niewiele okazji bramkowych. Żaden gol nie padł.

Po zmianie stron PTC zaatakowało dużo odważniej. W 48. minucie bramkarka Włókniarza wyszła z piłką poza pole karne i straciła futbolówkę na rzecz Anny Owczarz. „Młoda” z dość daleka celowała do pustej bramki, niestety – chybiła. Chwilę później akcję z własnej połowy wyprowadziła Ola Próbka, a kontynuowały ją Joanna Błaszczyk i Owczarz. Ta ostatnia wypatrzyła Ewelinę Kociołek, lecz „Mama” w dobrej okazji nie trafiła czysto w piłkę.

W 56. minucie Andżelika Błoch postanowiła być niczym Diego Maradona w meczu Argentyna – Anglia (mundial 1986), bądź Jan Futrok w meczu Polska – San Marino (1993 rok) i skierowała piłkę do siatki… ręką. Gol nie został uznany.

Osiem minut później już nie było wątpliwości. Kapitalne podanie ze środkowego koła za linię obrony gości posłała Próbka, wykorzystując wcześniejsze zagrania Karoliny Karpińskiej i "Dżoany" Błaszczyk. W tempo do piłki wystartowała Błoch, która uprzedziła wychodzącą bramkarkę Włókniarza i lobem zdobyła bramkę. 1:0 dla PTC!

Za chwilę padł kolejny nieuznany (spalony) gol dla „Perełek” autorstwa Owczarz. W 73. minucie w polu karnym Włókniarza doszło do starcia bramkarki z wychodzącą na czystą pozycję Błoch. Sędzina podyktowała rzut karny dla PTC, choć wydaje się, że była to decyzja niezwykle kontrowersyjna. Niestety, Błaszczyk kopnęła z jedenastu metrów idealnie na wysokości ramion bramkarki, która sparowała strzał na słupek.

Pabianiczankom udało się dowieźć korzystny rezultat do końca i pierwszy raz w historii zdobyły wojewódzki Puchar Polski. Wręczył im go Janusz Matusiak z zarządu Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Prywatnie pan Janusz jest tatą Radosława, którego gole zapewniały naszej reprezentacji awans do finałów Euro 2008.

PTC, oprócz pucharu, otrzymało także 20 piłek od prezydenta miasta oraz 5.000 złotych ufundowane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Teraz przed pabianiczankami rywalizacja w fazie ogólnopolskiej. Trzymamy kciuki!

PTC: M. Kociołek – Jakóbczak, Łagowska, Próbka, Karpińska – Błoch, Forc, E. Kociołek (77. Wróblewska), Owczarz, Małek – Kania (46. Błaszczyk).