Być może przez zmianę czasu tempo gry było niezwykle senne. Pabianiczanki popełniały sporo błędów, w rozegraniu ich akcji brakowało dokładności. Dagmara Suskiewicz nie wykorzystała dwóch okazji – w tej drugiej trafiła w poprzeczkę, a dobitkę głową Anny Owczarz ręką na linii bramkowej zatrzymała zawodniczka ze stolicy. Sędzia też był zaspany – nie podyktował karnego i nie wyrzucił obrońcy WAP z boiska.

W 21. minucie Suskiewicz nie dała sędziemu kolejnej okazji do pomyłki, wpadła w pole karne i płaskim strzałem w dalszy róg posłała piłkę do siatki. Futbolówka po drodze jeszcze odbiła się od słupka. Na 2:0 kapitalnym strzałem z rzutu wolnego podwyższyła w 33. minucie Marta Grobelna. Pomocnik PTC ustawiła sobie piłkę 35. metrów od bramki, wykorzystała fakt, że w oczy bramkarki ze stolicy świeci słońce i posłała wysoki lob w stronę bramki. Piłka wpadła „za kołnierz” oślepionej słońcem zawodniczki z Warszawy.

W 39. minucie było 3:0. Przytomne podanie na lewą stronę posłała Joanna Błaszczyk, do piłki doszła Suskiewicz, zwiodła obrońcę i precyzyjnym strzałem w dalszy róg podwyższyła wynik.

Czwartą bramkę strzeliliśmy niemal kwadrans po przerwie. Piłkę z własnej połowy zagrała Klaudia Rosiak, Owczarz przedarła się przez trzy zawodniczki WAP, wyszła sam na sam i z zimną krwią kopnęła nad ręką bramkarki. „Perełki” nie miały dość strzelania – w 62. minucie Patrycja Marciniak wykonywała rzut wolny. Pierwsza próba prawą nogą trafiła w mur. „Maniek” przełożyła sobie piłkę na lewą stopę i popisała się efektownym strzałem w okienko. Kibice z uznaniem bili brawo naszej pani stoper.

Wynik na 6:0 ustaliła w 83. minucie Grobelna, która urządziła sobie rajd z piłką przez pół boiska. Zrezygnowane warszawianki ani myślały jej zatrzymać, więc Marta ze stoickim spokojem wpadła w pole karne i kopnęła do siatki.

Goli mogło być więcej, lecz w końcówce strzał Błaszczyk daleko przed bramką zablokowała bramkarka WAP, zaś strzał Grobelnej warszawianki wybiły z linii bramkowej.

PTC: Owcarz – Forc (64. Pabjańska), Łagowska, Marciniak, Próbka (46. Madaj) – Suskiewicz, Kociołek (77. Dobras), Rosiak, Grobelna, Owczarz – Błaszczyk.