W pierwszej połowie PTC wypracowało ledwie jedną okazję do zdobycia gola – w 13. minucie po podaniu Klaudii Rosiak, Dagmara Suskiewicz wpadła w pole karne, minęła rywalkę i uderzyła minimalnie nad poprzeczką. Kilka minut wcześniej nasze bliźniaczki Joanna Błaszczyk i Anna Owczarz wychodziły w sytuacji dwa na dwa, ale wzorcowo zmarnowały tę sytuację.

Jantar był zespołem lepiej zorganizowanym i groźniejszym. Przyjezdne ustawiły zasieki złożone z siedmiu zawodniczek w okolicy środkowej linii boiska. Ta gromada dobrze przesuwała i asekurowała się nawzajem. Naszym ciężko było się przez ten rygiel przedostać, a Jantar naprawdę groźnie kontrował. Na szczęście w naszej bramce dobrze spisywała się Natalia Małek, która zastąpiła kontuzjowaną Hannę Owczarz. Nie dała rady tylko w 38. minucie, gdy po stracie Rosiak i nieporozumieniu Martyny Łagowskiej z Patrycją Marciniak, w sytuacji sam na sam rywalka po rękach Natalii skierowała piłkę do bramki.

Osiem minut po przerwie błaha strata Eweliny Kociołek skutkowała kontrą, w której piłkarka Jantara znów po rękach Małek podwyższyła na 0:2. W tym momencie nasze nie miały już nic do stracenia. Z rzutu wolnego nad poprzeczką uderzyła Suskiewicz. Potem gdzieś w okolice szesnastki przedostała się Błaszczyk, lecz strzeliła obok słupka.

Jantar zaczął tracić siły, rygiel w środku mocno się rozluźnił. Zresztą nasze zawodniczki też zaczęły grać szybciej i dokładniej. Sporo ożywienia w poczynania PTC wniosła Karolina Kania. Po faulu na niej, sędzina podyktowała rzut karny, którego w 72. minucie na gola zamieniła Łagowska. Chwilę później po szarży Suskiewicz, bramkarka z Ostrołęki uprzedziła czyhającą na piłkę Kanię. W 83. minucie na 2:2 niezwykle precyzyjnym strzałem z dystansu wyrównała Marta Grobelna, umieszczając piłkę między rękami bramkarki i poprzeczką.

W końcówce rywalki posłały piłkę obok naszej bramki, a skuteczny wślizg Marciniak zapobiegł sytuacji sam na sam. My tak groźnych okazji nie wypracowaliśmy i mecz zakończył się podziałem punktów. Remis sprawił, że PTC straciło pozycję lidera III ligi.

PTC: Małek – Forc, Łagowska, Marciniak, Madaj (56. Pabjańska) – Suskiewicz, Kociołek (56. Kania), Grobelna, Rosiak, Owczarz – Błaszczyk.