- Pabianickie gimnazja nie mają orlików. Dzięki temu uczniowie mogą zobaczyć, jak gra się na takim boisku i jak dobrze jest mieć je przy szkole, bo wtedy często lekcje WF-u odbywają się właśnie tutaj – mówi Janusz Milczarek, nauczyciel wychowania fizycznego w I LO.

W turnieju wzięło udział 11 zespołów: Lutomiersk I i Lutomiersk II, FC Piachy i FC Budyń oraz Jedynka - to reprezentanci Gimnazjum nr 1, Oblane Budynie z Ksawerowa, Unibox Dobroń, Czarno to widzę z Dłutowa, Tęczowi Wojownicy z Dobronia i FC Po Nalewce z Piątkowiska.

Turniej rozpoczął mecz Lutomiersk II kontra FC Piachy. Zakończył się wynikiem 1:4. Bramki dla Gimnazjum nr 1 strzelili: Konrad Bernat (3) i Jakub Królak (1). Dla Lutomierska honorową bramkę strzelił Daniel Miszczak.

- Bardzo fajnie, że nasi starsi koledzy organizują dla nas takie imprezy sportowe. Ja interesuję się sportem i gram w piłkę nożną. Szkoła, w której stawia się na różne dyscypliny, na pewno przyciągnie młodych ludzi, którzy chcą być aktywni i myślą o ogólniaku – mówi Sergiusz Nowicki z Gimnazjum w Piątkowisku.

W turnieju sędziowali uczniowie I LO, którzy grają w piłkę wyczynowo: Igor Gwiazdowski, Kuba Dobroszek, Kacper Hałuszczak, Hubert Ornaf, Kamil Jabłoński, Aleksander Magda, Wojciech Ruszer i Adam Wnętrzak.

W turnieju rozegrano 29 meczów. Były dwie grupy. Drużyny grały systemem każdy z każdym. Później zwycięzca grupy A grał z drużyną, która zajęła drugie miejsce w grupie B i odwrotnie. Przegrani spotkali się w meczu o trzecie miejsce, a wygrani walczyli o zwycięstwo w turnieju.

Wygrała drużyna z Piątkowiska. W finale pokonała gimnazjalistów z pabianickiej „dwójki”. Trzecie miejsce zajął zespół „Jedynka” z Gimnazjum nr 1, a czwarte - drużyna z Ksawerowa. Najlepszym strzelcem został Kamil Czekalski, gracz z Piątkowiska. Zdobył 16 goli.