Był to piąty mecz 47-letniego szkoleniowca na ławce trenerskiej w Ekstraklasie, bowiem prowadził on łódzki klub w trzech meczach sezonu 2003/04 (wówczas przegrał dwa mecze: 1:2 z GKS Katowice i 0:1 z Odrą Wodzisław oraz jeden zremisował - 2:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki), a także w zremisowanym 1:1 z Lechem Poznań meczu pierwszej kolejki bieżącego sezonu.
W rozegranym w Kielcach meczu pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą byłego napastnika reprezentacji Polski – Andrzeja Niedzielana, który pokonał w 18. minucie Macieja Mielcarza. Później trafiali jednak już tylko piłkarze Widzewa, a właściwie jeden piłkarz, który jak na razie jest jedynym strzelcem bramek dla klubu z Łodzi w tym sezonie. Dwukrotnie do bramki Korony trafiał bowiem strzelec bramki przeciwko Lechowi - Darvydas Šernas, który zdobywał bramki w 33. i 61. minucie meczu. Litwin przewodzi obecnie w klasyfikacji strzelców, Widzew natomiast po dwóch kolejkach z 4 punktami na koncie zajmuje wysokie 5. miejsce.
Andrzej Kretek to były bramkarz, urodzony 27 maja 1963 roku w Pabianicach. W czasie kariery zawodniczej wychowanek Włókniarza grał m.in. w Śląsku Wrocław, GKS Jastrzębie, Widzewie Łódź, Rakowie Częstochowa, GKS Bełchatów i RKS Radomsko. W sumie w polskiej pierwszej lidze wystąpił 76 razy. Po ukończeniu kariery sportowej zajął się pracą trenerską. Zaczął od Widzewa, który prowadził tylko w trzech meczach. Później był trenerem w RKS Radomsko, KKS Koluszki, Włókniarzu Konstantynów i drużynie Młodej Ekstraklasy GKS Bełchatów. Przez ostatni rok był koordynatorem grup młodzieżowych Widzewa i nadzorował pracę Akademii Futbolu tego klubu.