Ostre strzelanie w niedzielne popołudnie rozpoczął w 12. minucie Maksymilian Kowalski, wykorzystując nieporozumienie bramkarza PTC z obrońcą. Na 2:0 podwyższył w 44. minucie Patryk Wojtyniak, wykorzystując podanie z głębi pola. Ten sam zawodnik niczym rasowy snajper cztery minuty po przerwie trafił płaskim uderzeniem w dolny róg bramki PTC.

Puchar Polski: Włókniarz II – PTC Życie Pabianic

Czwarty gol padł w 57. minucie, gdy Włókniarz „rozklepał” obronę rywala i Kowalski z lewej strony wbiegł w pole karne, strzelając po ziemi obok Dariusza Buckiego. Dzieła zniszczenia dopełnił rezerwowy Szymon Adamiak, w ciągu 120 sekund dwukrotnie z bliska pakując piłkę do siatki.

PTC też miało swoje okazje – dwa strzały z dystansu porządnie postraszyły Jakuba Waszczuka, ale były minimalnie niecelne. Po uderzeniu Krzysztofa Oberle włókniarzy uratowała poprzeczka, zaś w końcówce z bliska przestrzelił Marcin Bączał.

Włókniarz II: Waszczuk (65. Jędrzejczyk) – Stachowski, Czerwiński, A. Oberle, Kowalski – Wójcik (61. Adamiak), Potrzebowski, Wojtyniak (61. Ochal), K. Kaczorowski (81. J. Kaczorowski), Kozak – Kuchciak.

PTC: Bucki – Kopka, Leszczyński, Malinowski, Grabarczyk – Bączał, Hiler, Górny (70. Kamiński), Konieczny – Uznański, K. Oberle.

Pierwsza drużyna Włókniarza zagrała w piątek w Nieborowie z Orłem, przegrywając 2:5 (1:2). Bramki zdobyli Kamil Kozanecki i Sebastian Dresler.