Jak poinformował Wydział Gier i Ewidencji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, w związku z warunkami atmosferycznymi oraz pismami z klubów do ŁZPN-u dotyczącymi złego stanu ich boisk, przełożone zostało aż 8 z 9 meczów ligi „okręgowej”. Wśród przełożonych spotkań znalazły się mecze wszystkich naszych drużyn.

Spotkania te odbędą się w obligatoryjnym terminie wyznaczonym przez piłkarską centralę, tj. 14 kwietnia (środa) o godzinie 17.00.

Przełożone mecze naszych drużyn:
Górnik Łęczyca - UKS Włókniarz Pabianice
PTC Pabianice - LKS Gałkówek
MKS II Kutno - GLKS Burza Pawlikowice
 
Jedyny mecz w lidze, który odbędzie się zgodnie z planem, to spotkanie MKS 2000 Tuszyn – Tur Ozorków. Jest to trochę chwyt poniżej pasa działaczy z Tuszyna, którzy czują się mocni po dobrej grze zespołu w sparingach, a wciąż nie są pewni utrzymania (na półmetku MKS zajmuje 14. miejsce), dlatego też muszą szukać punktów w każdym meczu.
Tymczasem jak doskonale wiadomo w Ozorkowie zimą działo się bardzo źle, realna była groźna wycofania zespołu z rozgrywek. Ostatecznie jednak zespół złożony głównie z juniorów wznowił treningi zaledwie tydzień temu i tydzień więcej na przygotowania oznaczałby dla zespołu z Ozorkowa bardzo dużo. Tak się jednak nie stanie i mecz odbędzie się zgodnie z planem.
 
Związek poinformował również, iż mecze zaplanowane na 27 i 28 marca odbędą się już zgodnie z planem. Zatem Włókniarz i PTC zainaugurują piłkarską wiosnę meczem derbowym, który odbędzie się 27 marca (sobota) o godz. 15.00 na stadionie przy ul. Grota–Roweckiego. Burza natomiast rozpocznie od meczu u siebie ze Startem Brzeziny, który odbędzie się w tym samym terminie co Derby Pabianic.