W pabianickim klubie pojawiło się sporo nowych zawodników. Do kategorii junior dołączyli Dominik Wróbel, Antoni Sokół i Igor Rydzyński, juniora młodszego zasilił Jakub Maciejewski, w młodzikach nowymi twarzami są Adam Pawłowski i Krzysztof Szymański, zaś żaków wzmocnił Krzysztof Pawłowski.

- Ze składu z ubiegłego sezonu zostali juniorzy Szymon Kosuń, Kacper Chudy, Aleksander Jałowski oraz Igor Wolski. Po kontuzji wraca Franciszek Korczyński, dobrze prezentujący się w wyścigach szosowych o trudnej, górskiej charakterystyce. W barwach PTC nadal będą jeździć młodzicy Maksymilian Syryczyński i Maksymilian Dąbrowski – wylicza szkoleniowiec „fioletowych”.

W porównaniu z ubiegłym sezonem nie będzie w naszym zespole dziewcząt Mai Kaflak i Klaudii Piaseckiej, które przeszły do Społem Łódź. Nowej grupy poszukuje Zofia Konopa. W zamian pozyskaliśmy kilku mocnych zawodników.

- Antoni Sokół wygrywał zawody Pucharu Polski, Igor Rydzyński był w 2021 roku wicemistrzem Polski, a Dominik Wróbel dobrze prezentuje się konkurencjach szybkościowych – uważa Karasiewicz. – To istotne wzmocnienia, bo przyszli chłopcy, którzy radzili sobie na szosie i na torze.

Kto jeszcze odszedł z PTC? Nie będzie jeździł u nas Miłosz Szwed, nowego klubu szukają także Maciej Bajdor, Jan Bajdor, Oskar Piasecki, Rafał Fibakiewicz oraz Adrian Niewiadomski.

- Szukają swojej drogi sportowej. Nie chciałbym spekulować w barwach jakich klubów będą jeździli – przyznaje trener. – Dowiemy się tego, gdy będą wyrabiać licencje w nowych zespołach.

Przebudowany zespół PTC DSV Alpina stawia sobie ambitne cele na rok 2023.

- Nie zamierzamy bronić historycznego, brązowego medalu mistrzostw Polski. Chcemy iść co najmniej półkę wyżej – odważnie deklaruje Karasiewicz. – Dołożymy starań, by było coś więcej niż brąz u juniorów, a indywidualnie o medal może pokusić się Kacper Chudy, który zdobył sporo cennych doświadczeń w ubiegłym sezonie.

Pozytywną informacją jest fakt, że z kolarzami zostali sponsorzy z ubiegłego sezonu. Ba, dołączyły do nich kolejne firmy, które będą wspierały „fioletowych”.

- Idzie to wszystko w dobrą stronę. Sekcja kolarska ciągle się rozwija. Plany mamy ambitne, zobaczymy jednak, co życie przyniesie… - asekuruje się nieco szkoleniowiec.

Oby przyniosło kolejne medale dla PTC DSV Alpina Pabianice. Tego naszym kolarzom serdecznie życzymy!