Goście przyjechali z prostym założeniem: nie przegrać. Cel osiągnęli, prezentując się trochę lepiej niż PTC.

W 4. min po błędzie Drewniaka Boczkowski z 8. m trafił w słupek. Sześć min później kapitalny strzał Jakubowskiego z wolnego, Matusiak przenosi nad bramką. W 13. min po akcji Bogdan - Stasiak z 15. m chybił Kozłewski. I na tym emocje w pierwszej części się skończyły. Piłkarze Neru wygrywali większość pojedynków główkowych, bronili się mądrze, wymieniając dużą ilość podań wytrącali z rytmu PTC. Jeszcze w 45. min z 12. m niecelnie uderzał Stasiak.

Po przerwie szczęścia próbowali Zadworski (52. min, strzał niecelny) i Dominowski (56. min, zablokowany przez stoperów). W 59. min z 20. m obok bramki strzelił Jakubowski. W 65. min po faulu na Kozłewskim arebiter podyktował rut wolny z 20. m. Do piłki podszedł poszkodowany, lecz trafił w słupek. Pięć minut później Dawid Sulima obronił celny strzał Siwińskiego z 25. m. Klarowne okazje mieli jeszcze: w 73. min Sulima, który z 10. m nie trafił w bramkę i minutę później Komorowski, który z linii pola karnego popisał się celnym wolejem. W końcówce goście, czasem z dużą desperacją, bronili się całym zespołem, próbując kontr, zaś "Fioletowi" do końca bili głową w mur.

PTC: D. Sulima - Kosmala, Szmytka, Drewniak, Dolewka - Bogdan, Jakubowski, Dziąg (59. Komorowski), R. Sulima - Stasiak (77. Miszczak), Kozłewski.

Ner: Matusiak - Siwiński, Dubiński, Stajewski, Kowalczyk - Jesionowski, Boczkowski (80. Lisiecki), Walczyk - Zadworski, Woźniak.

PTC spadło na 6. miejsce w tabeli, zdobyło 23 pkt, bramki 23-16. W 14. kolejce, 28 października (niedziela), o godz. 11.00 gra u siebie z Polonią Andrzejów.