Powodem takiej decyzji jest brak dotacji z Urzędu Miasta. To szósty rok z rzędu, w którym Sorento nie dostanie złotówki z miejskiej kasy. W odpowiedzi na takie postępowanie działacze postanowili nie przystąpić do rozgrywek. Pismo o wycofaniu z IV ligi zostało już złożone w ŁZPN-ie.

Piłkarze i działacze klubu ze Skierniewic są rozgoryczeni faktem, że miasto twierdzi, iż nie stać go na utrzymanie 2 klubów piłkarskich i faworyzuje grający klasę niżej Widok, który otrzymuje rocznie około 300 tys. zł.

Po rundzie jesiennej Sorento zajmuje 9. miejsce w tabeli. Ponieważ klub ze Skierniewic rozegrał wymagane 50% wszystkich spotkań sezonu, wyniki z jesieni zostaną utrzymane, a mecze rundy wiosennej zostaną zweryfikowane jako walkowery.

Ponadto klub wydał oświadczenie, z którego można wyczytać, że „zawodnicy drużyny seniorów zostaną przez klub wypożyczeni na pół roku do innych klubów. Po tym okresie kluby wypożyczające będą mogły wykupić tych zawodników lub zawodnicy będą mogli wrócić do klubu i grać w drużynie zgłoszonej do A-klasy.”

Sezon dokończa zaś dwie grupy juniorskie Sorento – junior starszy (rocznik 1994/95), który ma być w przyszłym sezonie podstawą drużyny seniorów, która zostanie zgłoszona do A-klasy oraz rocznik 1999/2000 grający w Klasie Kuchar.