Opera mydlana z bramkarzami w PTC zdaje się nie mieć końca. Tym razem w bramce „fioletowych” stanął nominalny pomocnik, Jacek Hiler, który już w 8. minucie musiał wyciągać piłkę z siatki, gdy Piotr Michalski skutecznie zamknął akcję gości prawą stroną. W 16. minucie pięknym crossem z własnej połowy popisał się Przemysław Miszczak, do piłki niczym wystrzelony z procy wystartował Piotr Szynka i uderzył nie do obrony w dalszy róg. Było 1:1.

W kolejnej akcji obrońca czwartoligowca zablokował Miszczaka trzy metry od własnej bramki. Potem goście przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i do przerwy dwa razy pokonali Hilera. W 32. minucie Mariusz Jakubowski wykorzystał świetną akcję jednego z kolegów i stojąc dwa metry od bramki zdołał się obrócić i strzelić do bramki. Pięć minut później Sylwester Płacheta znalazł się z prawej strony pola karnego i uderzył nie do obrony.

W pierwszej akcji po przerwie znów pokazał się Szynka, który wykorzystał podanie za linię obrony i złapał na wykroku golkipera z Kutna. W 54. minucie z dystansu strzelał Płacheta, który chybił tuż obok okienka. 120 sekund później piłka już zatrzepotała w siatce PTC, a z daleka przy bliższym słupku nie do obrony uderzył Oskar Szumer. Było 2:4 i gra toczyła się dalej. Poprzeczki „ostemplowali” Szynka i Andrzej Grzegorczyk. W 74. minucie Rafał Cukierski uruchomił prostopadłym podaniem Szynkę, ten wyłożył piłkę przed bramkę, a rezerwowy Daniel Dudziński uderzył na 3:4.

Wydawało się, że „fioletowi” będą w stanie wyrównać i doprowadzić do dogrywki. Nic z tego. W 77. minucie rezerwowy Rafał Serwaciński miał w polu karnym tyle miejsca i czasu, że swobodnie przyjął piłkę na klatkę i uderzył z powietrza do bramki. Chwilę później Serwaciński spudłował mając przed sobą pustą bramkę. W 84. minucie Szymon Ziółkowski wyręczył napastników z Kutna i było 3:6. Gospodarze jeszcze raz ruszyli do przodu i zdobyli jeszcze jednego gola. W 87. minucie celnym strzałem z karnego wynik ustalił Szynka.

PTC – KS Sand Bus Kutno 4:6 (1:3)

Gole: Szynka 16., 48., 87.,k., Dudziński 74. - Michalski 8., Jakubowski 32., Płacheta 37., Szumer 56., Serwaciński 77., Ziółkowski 84.,sam.

PTC: Hiler – Bielak, Sikorski, Ziółkowski, Stuchała (55. Pintera) – Szynka, Cukierski, R. Znojek, Kling (70. Kopka), Miszczak (55. Dudziński) – Wojtczyk (55. Żabolicki).