Na sztucznym boisku w Woli Zaradzyńskiej stawiło się piętnastu piłkarzy, ale Kamil Jabłoński miał na nodze stabilizator, a Szymon Ziółkowski był chory. W trakcie treningu dotarł kapitan Dawid Kaźmierczak, ale tylko przez chwilę porozmawiał z kierownikiem sekcji, Dariuszem Kopą. Nieoficjalnie wiadomo, że stoper „fioletowych” zapałał miłością do GKS-u Ksawerów i być może wiosną zagra w barwach tej drużyny.

Brakowało też Dawida Bednarkiewicza i Mateusza Pietrasa (ponoć chciałaby ich Burza Pawlikowice) oraz Michała Otomańskiego, który studiuje w Warszawie. Praca zatrzymała jedynego bramkarza (po odejściu do Orła Piątkowisko Tomasza Stolarczyka), Adama Wilczyńskiego.

- Będziemy trenować trzy razy w tygodniu, dwa razy w Woli Zaradzyńskiej oraz raz będziemy mieć zajęcia w sali przy Gdańskiej lub w terenie – mówi Kopa.

W trakcie gierki treningowej szkoleniowiec wykazał się największą ofiarnością. Wybijając piłkę z linii bramkowej, wpadł do siatki z takim impetem, że przewrócił bramkę. Żaden z graczy „fioletowych” nie błysnął takim zaangażowaniem...

- Wrażenia mam bardzo pozytywne, dziś poznałem większość zawodników. Szkoda tylko, że pogoda nie nastrajała do gry w piłkę, padający deszcz ze śniegiem mocno przeszkadzał – przyznał szkoleniowiec PTC. - Jednak żadne niedogodności nam niestraszne, chcę tutaj stworzyć drużynę, która powalczy o wysokie cele w lidze okręgowej. Takie miasto jak Pabianice powinno mieć zespół na poziomie co najmniej IV ligi. Już od pierwszego meczu chcemy wygrywać i piąć się ku czołówce tabeli.

Palącym problemem PTC jest brak bramkarza, stopera i młodzieżowców. Czy trener wywodzący się z Aleksandrowa poszuka wzmocnień właśnie w tym rejonie?

- Sokół ma dwie drużyny (jedna w III lidze, druga w „okręgówce”) i nie będzie zainteresowany wzmacnianiem konkurencji z piątej ligi – uważa Wijata. - Zresztą ta drużyna naprawdę nie potrzebuje wielu wzmocnień. Są tutaj zawodnicy cenieni w „okręgówce”.

Jesienią, gdy były kłopoty kadrowe, z odsieczą swoim podopiecznym ruszył trener Stolarczyk, który stał w bramce.

- Ja na pewno nie będę grał. Przyszedłem tutaj jako trener i będę pełnił wyłącznie tę rolę – zaznaczył Wijata.

„Rozkład jazdy” PTC w okresie przygotowawczym wygląda następująco:
16.01 - udział w turnieju halowym w Konstantynowie Łódzkim
23.01 - UKS SMS Łódź - PTC (boisko w Łodzi)
30.01 - ŁKS Łódź (juniorzy) - PTC (boisko w Łodzi)
06.02 - MKS Tuszyn - PTC (boisko w Łodzi)
13.02 - PTC - Stal Głowno
20.02 - Orzeł Parzęczew - PTC
27.02 - Sokół II Aleksandrów - PTC (boisko w Aleksandrowie)
05.03 - GLKS Sarnów/Dalików - PTC (boisko w Dalikowie)
12.03 - PTC - LUKS Bałucz
20.03 - Sokół Aleksandrów - PTC (boisko w Aleksandrowie)