W pierwszej połowie padł tylko jeden gol – w 29. minucie Mateusz Pietras wykorzystał błąd bramkarza gości, który wypuścił piłkę z rąk i skierował futbolówkę do siatki. Dwóch dobrych okazji nie wykorzystał Radomir Znojek.

Po zmianie stron bramki posypały się niczym z rogu obfitości. Już minutę po wznowieniu gry Paweł Hetmanek przedłużył głową zagranie Adama Wilczyńskiego, do piłki dopadł Pietras i podwyższył na 2:0. W 55. minucie po kornerze gości do piłki nie wyskoczył Bartosz Znojek, co wykorzystali przyjezdni, pakując piłkę pod poprzeczkę. Pięć minut później było 3:1, bowiem Rafał Cukierski wpadł w pole karne i uderzeniem przy bliższym słupku nie dał szans bramkarzowi. W 70. minucie Pietras stanął oko w oko z golkiperem gości, ograł go z zimną krwią i kopnął do pustej bramki. Ostrovia zmniejszyła rozmiary porażki, pokonując Świercza w 85. minucie.

PTC – Ostrovia Ostrowy 4:2 (1:0)

Gole dla PTC: Pietras 29., 47., 70., Cukierski 60.

PTC: Wilczyński (80. Świercz) – B. Znojek, Wijata, Ziółkowski, Stuchała – Kopka (80. Przybylski), Cholewiński, Hetmanek (70. D. Sulima), R. Znojek, Cukierski – Pietras.