W ramach obchodów 40. Dni Pabianic już po raz kolejny zostanie zorganizowany VIII Turniej Firm i Instytucji w piłce nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic.

Turniej będzie odbywać się 10 czerwca na orliku przy Szkole Podstawowej nr 3, ul. Mokra 28/34, od godz. 9.00.

Do udziału w turnieju zgłaszać się mogą drużyny firm, instytucji oraz organizacji pozarządowych (poza sekcjami piłkarskimi klubów sportowych), składające się z osób pełnoletnich (pracownicy i osoby bezpośrednio związane z daną firmą, instytucją lub organizacją pozarządową).

W jednej drużynie może być maksymalnie 10 osób. W jednej drużynie może występować (być w składzie) max. 2 zawodników grających (zgłoszonych do rozgrywek) obecnie w rozgrywkach ligowych seniorów w klasie rozgrywkowej „A” i okręgowej pod warunkiem, że są związani z instytucją, w składzie której występują.

Zawodnicy z wyższych klas rozgrywkowych nie mogą występować w turnieju.

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 czerwca przez Łukasza Stencla pod adresem e-mail: lstencel@um.pabianice.pl lub lukasz_stencel@op.pl.

Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń nastąpi losowanie grup i ustalenie szczegółowego harmonogramu gier. Harmonogram zostanie wysłany na adres e-mail kapitanów drużyn najpóźniej do 8 czerwca.

W zgłoszeniu należy koniecznie podać: nazwę drużyny, imię i nazwisko kapitana, adres e-mail kapitana oraz nr tel. kapitana. Liczba miejsc w turnieju jest ograniczona, dlatego też o przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność zgłoszeń.