Dopiero o godzinie 19.27 zakończył się turniej piłkarski na Orliku. W finale zmierzyły się zespoły Straży Pożarnej i Skarbówki. Mecz był piekielnie zacięty, ale nie przyniósł rozstrzygnięcia (0:0). W dogrywce również nie padły bramki. Jedną bramkę więcej z karnego strzelili urzędnicy skarbowi i oni wygrali turniej.

Tytuł najlepszego strzelca turnieju wywalczył Robert Zarzycki z drużyny Policji - 13 bramek. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Krzysztofowi Wiśniewskiemu ze Straży Pożarnej - wpuścił najmniej goli. 

****

Wygraną drużyny Policji z drużyną harcerzy ZHP rozpoczęły się II Piłkarskie Mistrzostwa Pabianic Służb Mundurowych i Cywilnych. Policjanci dokopali harcerzom 5:0. Mecz był nierówny, bo grający z głową i ciałem policjanci byli o wiele lepsi od biegających po boisku szczupłych chłopców.

Drugi mecz Skarbówka - Straż Pożarna był zacięty i obfitował w brutalne faule strażaków. Ale było na co popatrzeć, bo to dwie świetne drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 0:4, ale nie był to sprawiedliwy rezultat. Pracownicy Urzędu Skarbowego grali świetnie, lecz za grzecznie. Strażacy faulowali, przekraczali linie boiska z piłką, ale strzelali celnie.

Trzeci mecz był niespodzianką. Na boisko wybiegły pabianickie Media i Urząd Miejski. Widać było, że obie drużyny rzadko grają w piłkę. Brak kondycji, zadyszka i hektolitry wylanego potu sprawiały, że na boisku mieliśmy pojedynek jak z komedii. Ale wynik nie jest śmieszny - 3:0 wygrały Media. Zawdzięczają to byłemu zawodowemu piłkarzowi - Pawłowi Szałeckiemu ('63 rocznik), który jako jedyny umiał się znaleźć na boisku i wiedział, jak kopnąć piłkę. W drużynie Urzędu wystąpili m.in. wiceprezydent Jarosław Cichosz, Łukasz Stencel (pełnomocnik ds. sportu w UM), Bartek Groman (biuro rzecznika prezydenta), a w bramce Adam Marczak. Sekretarz miasta bronił świetnie, ale bez wsparcia obrony był bezradny. W bramce stanął też Stencel i udało mu się obronić karnego.

W kolejnych meczach "Media" grały coraz lepiej. Pokonały "Policję" 5:3 i zremisowały z "ZHP" 3:3.

W półfinałach Policja grała ze Strażą Pożarną (2:5) a Media wysoko przegrały ze Skarbówką. W walce o trzecie miejsce Media uległy Policji aż 0:9.

Najlepsza drużyna turnieju spośród służb mundurowych - czyli Straż Pożarna, będzie reprezentować Pabianice podczas ogólnopolskiego turnieju służb mundurowych "Bezpieczne EURO 2012", który odbędzie się 12 czerwca w godz. 12.00 - 17.00 na obiektach MOSiR, przy ul. Grota-Roweckiego 3.

- Strażacy dogadują się z policją, żeby stworzyć współnie silną drużynę z najlepszych piłkarzy - zdradził nam Stencel.

W turnieju grały reprezentacje: Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Urzędu Skarbowegoy, Związku Harcerstwa Polskiego, Straży Miejskiej, Urzędu Miejskiego, mediów pabianickich, Polskiego Radia Łódź.