Gospodarze mogli mieć wymarzony początek, gdyby w 4. minucie Przemysław Miszczak okazał się odrobinę precyzyjniejszy. Skrzydłowy „fioletowych” z bliska trafił w poprzeczkę. W 11. minucie po akcji Piotra Szynki w polu karnym znalazł się Jacek Hiler, ale blokowany przez obrońcę uderzył obok bramki. 180 sekund później jeszcze lepszą sytuację zmarnował Rafał Cukierski, który stanął oko w oko z bramkarzem ze Rzgowa i trafił wprost w niego.

Potem gra się nieco wyrównała, ale to PTC objęło prowadzenie. W 26. minucie po akcji Hilera i Cukierskiego fatalny błąd popełnił wiceprezes... ŁKS-u, grający w barwach Zawiszy II, Tomasz Salski, a jego błąd na bramkę zamienił Szynka. Przyjezdni szybko mogli wyrównać, lecz podania Salskiego nie wykorzystał inny weteran Marcin Majewski, który uderzył nad bramką. W 34. minucie popularny „Maja” pokazał, że nieprzypadkowo grał kiedyś na zapleczu ekstraklasy. Najpierw zabawił się pod linią końcową z Adamem Wilczyńskim, a potem idealnie dośrodkował na głowę Olejnika, który skierował piłkę do siatki.

Przed przerwą dwie okazje miał Hiler, ale najpierw jego strzał z dystansu z wielkim trudem sparował bramkarz Zawiszy, a potem minął dwóch rywali, lecz nie miał już siły na precyzyjne uderzenie i piłka ledwie doturlała się do bramki.

Dziesięć minut po przerwie po dośrodkowaniu z kornera, efektownie w górę wyszedł Szymon Ziółkowski, lecz jego strzał głową był niecelny. W 58. minucie w słupek trafił Olejnik, a odbita piłka trafiła w nogę stojącego przed bramką Soszyńskiego i wpadła do siatki. PTC niemal od razu mogło wyrównać, lecz lob Cukierskiego okazał się minimalnie niecelny. W kolejnej akcji z dystansu huknął Mateusz Kling, bramkarz ze Rzgowa wypuścił piłkę, lecz zdołał ją złapać przed nogami Cukierskiego.

W 68. minucie efektownie z dystansu uderzył Szynka, lecz minimalnie chybił. Spory spryt wykazał 60 sekund później Soszyński, którego lob z 40 metrów o mały włos nie wylądował w pabianickiej bramce. Do końca meczu klarowne okazje stwarzali tylko goście (m.in. wychowanek PTC, Marcin Kaczmarkiewicz trafił w słupek, Soszyński za bardzo się odchylił uderzając z 10. metrów, a Olejnik główkował tuż obok słupka) i to oni wracają do domu z tarczą.

PTC – Zawisza II Rzgów 1:2 (1:1)

Gole: Szynka 26. - Olejnik 34., Soszyński 58.

PTC: Wilczyński – B. Znojek (62. Cholewiński), Sikorski, Pintera, Gwiazdowski – Cukierski, Ziółkowski, Kling (70. Bartyzel), Hiler, Miszczak (40. R. Znojek) – Szynka (83. Klimek).