Dziewiętnaście fan clubów Widzewa Łódź zmierzy się w sobotę 9 stycznia w Łasku w Noworocznym Turnieju Fan Clubów Widzewa. Podczas imprezy zostanie zorganizowana zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz akcja honorowego oddawania krwi. Turniejowi patronują: burmistrz miasta Łask oraz KS Widzew Łódź.

Pomysłodawcami i organizatorami turnieju są trzy oficjalne fan cluby Widzewa - z Zelowa, Łasku i Zduńskiej Woli. Impreza rozpocznie się o godz. 8.00 na terenie Publicznego Gimnazjum nr 2 przy ul. Berlinga 1 w Łasku i potrwa do godz. 20.00. Wstęp na turniej jest bezpłatny. Organizatorzy spodziewają się, że w ciągu całego dnia drużynom może kibicować nawet do 800 osób. Podczas turnieju ok. 20 widzewskich wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP, a w sprowadzonej specjalnie w tym celu z Łodzi stacji krwiodawstwa w godzinach 9.00-13.00 będzie można honorowo oddać krew.

- Turniej jest pierwszym elementem akcji „gram fair” realizowanej wspólnie przez Widzew oraz Urząd Miasta w Łasku, mającej na celu promowanie pozytywnych wzorców zachowań kibiców oraz ich aktywności społecznej, jaką w tym przypadku jest włączenie się w WOŚP. Jako klub popieramy wszystkie oddolne akcje inicjowane przez naszych fanów, które zapewniają nie tylko dobrą zabawę i sportową rywalizację, ale także przyczyniają się do realizacji szczytnego celu. Liczymy na coraz więcej tego typu pomysłów, ponieważ dają one dobry przykład kibicom w całej Polsce – mówi Mateusz Cacek, wiceprezes KS Widzew Łódź SA.

Turniej rozpocznie się w sobotę rano od losowania czterech grup, w ramach których 19 zespołów zmierzy się w 10-minutowych meczach w systemie ligowym. Z każdej grupy zostaną wyłonione dwie drużyny, które następnie będą walczyć o zwycięstwo w systemie pucharowym. Nagrody ufundowano dla trzech najlepszych drużyn, a także dla najlepszego zawodnika, bramkarza, strzelca oraz dla najmłodszego zawodnika. Część nagród przekazał KS Widzew Łódź, w tym oryginalne rękawice bramkarza z pierwszego zespołu, które trafią do najlepszego golkipera turnieju.

Kontakt z Oficjalnym Fan Clubem Widzewa Zelow: fczelow@widzew.pl