To nie był łatwy mecz – gospodynie grały o utrzymanie w trzeciej lidze. Zdobyły w tej rundzie 17 punktów.

- Postawiły nam wysoko poprzeczkę. Ale moje dziewczyny były bardzo zdeterminowane, by już dziś zapewnić sobie awans – mówi Piotr Urbaniak, trener PTC.

„Perełki” walczyły jak lwice, zostawiając na boisku mnóstwo zdrowia. Ofiarną postawę urazami przypłaciły Aleksandra Próbka (skurcze uniemożliwiające grę) i Karolina Kania (kontuzja mięśnia dwugłowego).

W pierwszej połowie przy stanie 0:0 gospodynie nie wykorzystały świetnej okazji, w której radomianka posłała piłkę obok bramki.

W 43. minucie rzut wolny z 30. metrów wykonywała Dagmara Suskiewicz. Nasza skrzydłowa uderzyła na bramkę, a futbolówka wpadła za plecy bramkarki. PTC prowadziło 1:0!

Jak się później okazało, był to jedyny gol w meczu. „Perełki” nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa. Mogliśmy wygrać wyżej, lecz dobrej okazji nie wykorzystała Karolina Kania, a przy kilku wejściach w pole karne zabrakło nam precyzji w ostatnim podaniu.

Sędzia przedłużył mecz o pięć minut, które ciągnęły się w nieskończoność. Gdy zagwizdał po raz ostatni, „Perełki” mogły wykonać taniec radości.

W sezonie 2013/14 drużyna PTC po raz pierwszy wybiegła na ligowe boiska – „Perełki” zakończyły wówczas sezon z dorobkiem dwóch punktów. Systematyczne postępy, jakie robiły nasze dziewczyny sprawiły, że w ciągu dziewięciu lat od powstania drużyna wywalczyła awans do II ligi.

W trzeciej lidze drużynę prowadzili: Jan Rykała (asystent Marek Daroch), Radomir Znojek, Bartosz Znojek, Marcin Olejniczak, Jarosław Jagielski oraz Piotr Urbaniak.

W Radomiu PTC grało w składzie: Agata Pacler – Aleksandra Próbka (70. Karolina Pabjańska), Magdalena Pacler, Martyna Łagowska, Natalia Forc – Dagmara Suskiewicz, Ewelina Kociołek, Klaudia Rosiak, Anna Owczarz, Karolina Kania (88. Weronika Adriańczyk) – Joanna Błaszczyk.

Oprócz nich awans wywalczyły: Hanna Owcarz, Gabriela Dobras, Natalia Małek, Patrycja Marciniak, Natalia Madaj, Alicja Węgrzynowska, Marta Grobelna, Julia Jakóbczak.

Jesieną grały: Andżelika Błoch, Maja Bielecka, Magdalena Matuszkiewicz i Oliwia Bączał.