"Zieloni” pod okiem Piotra Grąckiego trenują 3-4 razy w tygodniu na obiektach MOSiR-u, tj. na boisku i siłowni.

Nie od dziś wiadomo, że jednym z głównych problemów w klubie (podobnie jak w całym pabianickim sporcie) jest brak pieniędzy. O ewentualnych wzmocnieniach można więc raczej pomarzyć. Na wiosnę w barwach Włókniarza nie zobaczymy już prawdopodobnie: Michała Pietrasa, Witolda Kurzawy, Adriana Rzepeckiego (trenuje w Zjednoczonych Bełchatów) i Piotra Piotrowicza (trenuje w Zawiszy Rzgów).

Po stronie nabytków mówi się jedynie o mającym dłuższy rozbrat z piłką 28-letnim Piotrze Urbaniaku oraz 26-letnim Marcinie Rutkowskim, z którego w Zawiszy Rzgów zrezygnował nowy trener. Ten pierwszy w formie z pewnością dałby sporo drugiej linii. Drugi z kolei może wnieść dużo stabilizacji w szyki obronne. Byłby to powrót „Rutka” do jego pierwszego klubu po 11 latach. Od 2002 do 2008 roku nieprzerwanie występował w łódzkim UKS-ie SMS, przechodząc wszystkie szczeble juniorskie i kończąc na III-ligowych seniorach. W latach 2008-2012 występował zaś w Zawiszy Rzgów, grając pierwsze trzy sezony na poziomie IV, zaś ostanie półtora na poziomie III ligi.

W minionym tygodniu „zieloni” mieli zainaugurować gry kontrolne, ale sparing z Zawiszą Rzgów nie doszedł do skutku. Kolejne zaplanowane sparingi to: Pogoń-Ekolog Zduńska Wola (IV liga), Start Brzeziny (lider „okręgówki”), UKS SMS Łódź (lider a-klasy), Włókniarz Zelów (III liga), Pogoń Rogów („okręgówka”) i Sokół II Aleksandrów Łódzki (wicelider „okręgówki”).

Mecz z Pogonią-Ekologiem w sobotę o godz. 14.00 na sztucznym boisku Stadionu Miejskiego w Zduńskiej Woli.