„Zieloni” w pierwszej połowie tylko raz znaleźli sposób na golkipera z Aleksandrowa. Po dokładnym dośrodkowaniu Sebastiana Muchy z rzutu rożnego głową do siatki trafił kapitan, Paweł Leonow.

Po przerwie szkoleniowiec Włókniarza trafił ze zmianami, bo efektowne zwycięstwo zapewnili mu rezerwowi napastnicy. Pół godziny po przerwie centra Szymona Szafoniego z prawej strony minęła głowę stojącego przed bramką Szymona Przyka. Na szczęście do piłki dopadł zamykający akcję Ołeh Korobka, zwiódł obrońcę i strzałem po nodze rywala podwyższył na 0:2.

W doliczonym czasie gry błysnął inny rezerwowy – Kamil Kozanecki. Najpierw w 90. minucie wykorzystał prostopadłe podanie i ze stoickim spokojem posłał piłkę obok wychodzącego bramkarza, a 120 sekund później wykorzystał zagranie w pole karne i mocnym strzałem z 10. metrów w sytuacji sam na sam ustalił wynik meczu.

Włókniarz: Nowacki – Łopatecki (60. Przyk), Mazur, Leonow, Jarych – Szafoni (84. Rokuszewski), Mucha (65. Kowalski), Wojtyniak, Staniewski (86. Kozanecki), Dresler (70. Korobka) – Rozwandowicz (81. Madaj).