Pogoń-Ekolog Zduńska Wola – Włókniarz Pabianice 2:2 (1:2)

Bramki: 1:0 – Grzegorz Kaleta 10. min, 1:1 – Ireneusz Grącki 20. min, 1:2 – Jarosław Marczak 35. min (rzut karny), 2:2 – Grzegorz Kaleta 60. min (rzut karny)

W środowe popołudnie „zieloni” zmierzyli się na sztucznym boisku w Zduńskiej Woli z tamtejszą Pogonią-Ekologiem. Obie drużyny to sąsiedzi w ligowej tabeli. Włókniarz po jesieni jest 15., a mająca 2 punkty mniej Pogoń - 16. W lidze górą byli „zieloni”, którzy wygrali u siebie 2:0.

Wczorajsze spotkanie kontrolne zakończyło się remisem 2:2. Rywale szybko objęli prowadzenie, bo już po dziesięciu minutach gry. Po kolejnych dziesięciu podopieczni Leszka Rosińskiego wyrównali za sprawą mierzonego strzału z dystansu Ireneusza Grąckiego. Jeszcze przed przerwą pabianiczan na prowadzenie wyprowadził JarosławMarczak, który okazał się skutecznym egzekutorem rzutu karnego. Kwadrans po wznowieniu gry w taki sam sposób do wyrównania doprowadził Kaleta. Wynik nie uległ już zmianie.

W drużynie rywali w spotkaniu testowany był zawodnik Włókniarza – Kacper Modrzejewski (rocznik 1993).

Więcej o meczu w papierowym wydaniu Życia Pabianic.