0:1 - Bernaciak (45., karny)
Tuż po pierwszym gwizdku na płytę boiska sympatycy Włókniarza rzucili serpentyny, które trzeba było uprzątnąć. Potem kibice gości odwrotnie rozwiesili klubową flagę. Stawka meczu paraliżowała nie tylko piłkarzy...
Na boisku było dużo walki i niedokładności. W 7. min z 16 m celnie strzelał Komorowski, minutę później włókniarze odpowiedzieli celnym uderzeniem Urbaniaka z 20 m. w 12. min szarżę Marszała w polu karnym powstrzymali obrońcy PTC. Chwilę później z 18 m niecelnie strzelał Komorowski. W 27. min po wolnym Załogi bardzo niecelnie głową uderzył Piotr Urbaniak. W 34. min strzał Kacprzyka z 12 m w krótki róg wybił Turek. Sześć minut później świetną akcję Kosmali z prawej strony kończy efektownym wolejem Kozłewski, ale Turek równie efektownie wybił piłkę na róg. W 42. min po akcji Kaczprzyka prawą stroną, nikt nie zamknął podania wzdłuż bramki. W 43. min z dystansu chybił Bernaciak, a minutę później z narożnika pola karnego pomylił się Urbaniak.
W 45. min miała miejsce decydująca akcja meczu. Dośrodkowanie z prawej strony ręką w polu karnym zatrzymał Stasiak. Sędzia Dariusz Piasecki bez wahania pokazał na "wapno". Karnego płaskim strzałem w prawy róg wykorzystał Bernaciak.
Drugą połowę z większym animuszem rozpoczęli "Fioletowi". Na bramkę Turka celnie strzelali Kosmala (głową w 47. min), Bogdan (z dystansu w 49. min). Dwie min później ten drugi bezsensownie zaatakował nogi Przemysława Kłucjasza, za co otrzymał czewroną kartkę. Osłabione PTC nie poddawało się. W 53. min zawodnicy "Fioletowych" dwukrotnie celnie strzelali głową, ale Turek nie dał się zaskoczyć. W 64. min rzut rożny z lewej strony wykonywali goście. Po główce jednego z nich Dolewka wybił piłkę z linii bramkowej. Cztery min później Pintera z rzutu wolnego uderza w boczną siatkę. W 71. min niecelnie z 30 m uderzał Urbaniak. W 73. min po kontrze Kaczorowski - Marszał, Urbaniak z kilku metrów nie trafił w światło bramki.
Do końca meczu żaden z zespołów nie stworzył klarownej sytuacji, choć było kilka prób: w 78. i 90. min z dystansu niecelnie strzelał Grącki, w 79. min celnie główkował Drewniak, w 83. min z 25 min za lekko uderzał Kłucjasz, a w 94. min strzał rozpaczy Dziąga pewnie złapał Turek. Mecz zakończył się zasłużoną wygraną Włókniarza.
PTC: D. Sulima - Kosmala, Szmytka, Drewniak, Dolewka (65. Pintera) - Kacprzyk (58. Jakubowski), Dziąg, Komorowski (46. Bogdan), Stasiak - R. Sulima, Kozłewski.
Włókniarz: Turek - Pasiński, Bernaciak, P. Kłucjasz, Załoga - Kaczorowski (88. Kleszowski), Grącki, Urbaniak, Gajda (65. R. Kłucjasz), Kubiak (46. Sendal) - Marszał (77. Kluch).
żółte kartki 1 - 2
czerwone kartki 1 - 0 Po 9. kolejce Włókniarz zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Traci 6 "oczek" do lidera. PTC jest na 9. miejscu. Piłkarze z Sempołowskiej mają na koncie 13 punktów.