„Zieloni” w pierwszym sparingu zmierzyli się z plasującą się pozycję wyżej po jesieni Pogonią-Ekolog Zduńska Wola. Mecz rozegrano w trzech tercjach po 30 minut na sztucznym boisku stadionu miejskiego w Zduńskiej Woli.

Dwie pierwsze tercje były wyrównane i nie przyniosły bramek żadnej z drużyn. Dopiero w ostatniej tercji rywale osiągnęli przewagę i wykorzystali dwie okazje. W 62. min bramkę na 1:0 strzelił Rafał Porada, a w 85. wynik na 2:0 strzałem głową ustalił Filip Sysio. W ekipie rywali zagrało aż 24 zawodników, w tym 3 testowanych.

W bramce Włókniarza grał trener bramkarzy, 46-letni Jacek Stępiński i trzeba przyznać, że robił to nie gorzej niż jego podopieczni. Jak widać, dużo młodsi zawodnicy mogą się od swojego trenera jeszcze sporo nauczyć. Ponadto zaprezentowali się anonsowani wcześniej: Piotr Urbaniak i Marcin Rutkowski oraz zawodnik z drużyny juniorów – Karol Przerwa.

Włókniarz:J. Stępiński - Klimek, Rutkowski, K. Kosmala, Ciszewski - Bogdan, Przerwa, Urbaniak, KacprzykOlszewski, Gorący. Na zmiany: Szczegodziński, S. Stępiński, Kulik.