W pierwszej połowie Iskra miała wielką przewagę, lecz dobrze spisywał się testowany bramkarz PTC, który przepuścił tylko dwa strzały: w 25. minucie po główce Michała Polita oraz tuż przed przerwą, gdy Łukasz Biskupski z metra kopnął do pustej bramki. Poza tym dwukrotnie golkiperowi z Pabianic w sukurs przyszedł słupek.

Defensywę pabianiczan w ryzach usiłował utrzymać trener Zdzisław Leszczyński. Wobec kłopotów kadrowych swojego zespołu 52-latek musiał wytrwać na murawie pełne 90 minut. Dał radę.

Leszczyński nie był najstarszym piłkarzem, który w sobotni wieczór wybiegł na sztuczne boisko ChKS Łódź. Przez większą część drugiej połowy w barwach Iskry grał 54-letni Paweł Załoga. I nie zawiódł.

Ciekawa sytuacja miała miejsce przed drugą połową, gdy kapitan dobronian Michał Kacprzyk doliczył się ledwie dziewięciu kolegów. Trener Michał Adamkiewicz był tak zaaferowany odprawą w przerwie, że zapomniał wpuścić na boisko zmiennika Jakuba Dobroszka. Dzięki czujności kapitana, szybko posłał w bój rezerwowego.

Po zmianie „fioletowi” rozkręcili się w ataku, ale nie było takiej sytuacji, której nie zmarnowaliby Marcin Klimek z Kamilem Jankiewiczem. Kwadrans po przerwie z ostrego kąta na bramkę Iskry uderzał Klimek. Trafił w poprzeczkę.

Doświadczeni dobronianie czekali aż biegające za piłką PTC osłabnie. Gdy pabianiczanom zaczęło brakować „pary” w nogach, Iskra zaczęła zadawać ciosy. Katem „fioletowych” okazał się Damian Kozłewski. „Koziołek” podwyższył na 3:0 w 68. minucie. Sześć minut później snajper Iskry także trafił do siatki po asyście Patryka Olszewskiego. Popularny „Ucho” też mógł strzelić gola, ale trafił w poprzeczkę.

Golem na 5:0 hat-tricka skompletował Kozłewski, zaś wynik w 83. minucie kąśliwym uderzeniem z daleka ustalił Biskupski. Iskra mogła wygrać wyżej, ale w końcówce dobrym refleksem wykazał się testowany golkiper PTC, który wybronił bombę Biskupskiego oraz dwa strzały Kozłewskiego.

Iskra: Kmieciak – Mateusz Klimek, M. Kacprzyk, Polit, Pawlak – Dobroszek, Nowakowski, Dolewka, Olszewski, Pilarz – Biskupski. Na zmiany: Dominik Kacprzyk, Dawid Kacprzyk, Kozłewski, Załoga.

PTC: testowany – Kopka, Sikorski, Leszczyński, Okrojek – Zieliński, Hiler, Frankowski, M. Bączał, testowany – Marcin Klimek. Na zmiany: Jankiewicz, Kaczmarek.