Dla PTC było to już trzecie zwycięstwo z rzędu i dziesiąty punkt na wiosnę. Prowadzenie dla „fioletowych” uzyskał w 44. minucie Bartosz Znojek, muskając piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kamila Bartosa. Dla stopera PTC był to absolutnie premierowy gol w seniorskim futbolu. Tym bardziej cenny i pamiętny, że zdobyty w derbowym spotkaniu.

Gol „do szatni” wyraźnie zdekoncentrował gości. Na tyle, że pół minuty po przerwie stracili drugą bramkę. Mateusz Kling prostopadłym podaniem wypatrzył Piotra Szynkę, który pokonał Dawida Bukowieckiego. Mimo, iż kwadrans później popularny „Pepe” obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, podopieczni Leszka Rosińskiego nie byli w stanie odwrócić losów spotkania.

PTC – GLKS Dłutów 2:0 (1:0)

Gole: Znojek 44., Szynka 46.

PTC: Wilczyński – Kopka, Kaźmierczak (87. Cholewiński), Znojek, Bartyzel – Hiler, Jabłoński (73. Miszczak), Kling (72. Otomański), Bartos, Klimek – Szynka.

Dłutów: Bukowiecki – Skiba, Grala, Strzelec, Stelmach (80. Woch) – Stolarek (58. Mosiński), Sulima, Golik (46. Łańcuchowski), Biskupski, Krasnopolski (62. Klimczak) – Żabolicki.