Mecz rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem, bo na czas nie dotarli arbitrzy, którzy przyjechali na stadion przy Sempołowskiej prosto z meczu w Piątkowisku. Trójka sędziowska była kiepsko dysponowana, dopuszczając w końcówce do nerwowych sytuacji. Gracze PTC dostali wówczas aż pięć żółtych i jedną czerwoną (Bartłomiej Kaczmarek) kartkę.

Do przerwy oba zespoły strzeliły po jednej bramce. W 12. minucie gospodarze objęli prowadzenie, gdy Jacek Hiler wykorzystał dokładne dośrodkowanie Kamila Jankiewicza z rzutu rożnego i z pola karnego trafił do siatki. To pierwszy gol „fioletowych” w nowym sezonie A Klasy.

PTC nie wykorzystywało okazji do podwyższenia, co zemściło się 120 sekund przed przerwą, gdy Daniela Mazurka pokonał… wychowanek „fioletowych”, Adrian Rudyk.

Po zmianie stron dominacja PTC nie podlegała dyskusji. Jej efektem było aż 12 celnych strzałów i 10 rzutów rożnych. Nie przyniosło to jednak korzyści w postaci zwycięskiej bramki. Szkoda.  W oficjalnym meczu w PTC zadebiutowali Marcin Klimek (wcześniej Jutrzenka Bychlew) oraz Łukasz Łukomski (Iskra Dobroń).

PTC: Mazurek – D. Bączał, Sikorski, Leszczyński, Konieczny – Kamiński (28. Łukomski), Kaczmarek, Hiler, M. Bączał, Jankiewicz (45. Klimek) – Bieliński.