Pabiks poległ po niezwykle słabym spotkaniu. Mecz został rozstrzygnięty już w pierwszej połowie, którą Mazur wygrał 19:6. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Łukasz Lisiecki, ale zaraz wyrównał Sebastian Stawicki. Później na parkiecie dominowali tylko goście. Nie mogliśmy sobie poradzić ze szczelną obroną rywali i popełnialiśmy zbyt dużo błędów technicznych. Sierpczanie raz za razem wyprowadzali zabójcze kontry i w 17. min prowadzili już... 10:1. Przewagę tę jeszcze powiększyli i ostatecznie wygrali pierwszą połowę 19:6.
Po zmianie stron pabianiczanie zaczęli szczelniej bronić, a w ataku celniej rzucać. W 43. min Pabiks przegrywał 13:21. Później na każdą bramkę zdobytą przez gospodarzy odpowiadali szczypiorniści z Sierpca. Goście kontrolowali wynik meczu i ostatecznie wygrali 31:21.
Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki. Teraz Pabiks wyjeżdża do Ostrołęki a tydzień później podejmuje u siebie SPR Siedlce.
Pabiks: Tomasz Wężyk, Marcin Grzanka – Bartosz Gościłowicz 8, Marcin Trojanowski 6, Adrian Nowicki 2, Bartłomiej Kiełbasiński 2, Jakub Walocha 1, Sebastian Stawicki 1, Daniel Zajączkowski 1, Piotr Cieślik, Radosław Matyjasik, Przemysław Borsuk, Łukasz Pietrzykowski.