Na pierwszy ogień idzie Jurand Ciechanów. Zespół, z którym mamy rachunki do wyrównania z ubiegłego sezonu.

- Przegraliśmy z nimi dwa razy, dwa razy na własne życzenie. Nic dziwnego, że atmosfera w zespole jest bojowa, a po chłopakach widać żądzę rewanżu – mówi Bartosz Gościłowicz, prezes Pabiksu. – Jesteśmy nastawieni na walkę, na zwycięstwo w pierwszym meczu.

Jurand, tak jak i Pabiks, dość poważnie przemeblował skład. Hitem transferowym ekipy z Ciechanowa jest rozgrywający Bartosz Wojdak, poprzednio grający w Superlidze, w mieleckiej Stali. Do tego z szerokiej kadry Wisły Płock doszedł skrzydłowy Dominik Mierzwicki. Przyszli też: obrotowy Adam Lewkowicz z Dąbrowy Białostockiej i rozgrywający Kamil Karczewski z KPR Elbląg. Kilku ważnych zawodników opuściło ekipę „Rycerzy”.

- Nie wiemy, czego się spodziewać po takich roszadach. Ale Jurand tak jak i my to jeden z kandydatów do awansu – przyznaje prezes.

W tym sezonie nie ukrywamy swoich aspiracji – naszym celem jest awans do Ligi Centralnej, bezpośredniego zaplecza Superligi.

W naszej kadrze jest 23 zawodników.

Bramkarze: Jakub Biernat (30 lat), Krystian Cieślak (21 lat), Patryk Jędrzejewski (34 lata), Hubert Reszczyński (18 lat).

Rozgrywający: Marcin Domagalski (24 lata), Szymon Dudziak (18 lat), Bartłomiej Helman (28 lat), Nikodem Ignatowski (18 lat), Mariusz Kuśmierczyk (31 lat), Igor Mróz (20 lat), Damian Skowroński (25 lat), Marek Starzec (23 lata), Artur Urbański (24 lata).

Skrzydłowi: Mateusz Jurgilewicz (25 lat), Kacper Kozak (23 lata), Hubert Mielczarek (21 lat), Filip Rudnicki (18 lat), Igor Sztajnert (25 lat), Konrad Witczak (38 lat).

Obrotowi: Maciej Baranowski (22 lata), Jakub Kaźmierczak (20 lat), Kacper Kruk (19 lat), Filip Kurpeta (18 lat).

- Dla kilku z nich szukamy alternatywy w postaci wypożyczenia, by mogli więcej grać – mówi Gościłowicz. – Docelowo nasza kadra będzie liczyć około 20 zawodników. Trener Dmytro Zinchuk ma do dyspozycji szeroką kadrę, co najmniej po dwóch równorzędnych zawodników na pozycję.

Kilku zawodników pożegnało się z Pabiksem Impact. Hubert Wolski odszedł do Mazura Sierpc, klubu szukają Dawid Bilichowski i Marcin Zubert. Z gry zrezygnowali Adrian Nowicki, Sebastian Stawicki i Hubert Stężała, zaś bramkarz Damian Bomberski nie przystąpił do treningów.

- Żaden z zawodników nie narzeka na kontuzje. Do treningów wrócił już Kuba Biernat, lecz do Ciechanowa jeszcze nie pojedzie – informuje prezes.

Mecz 2. kolejki z ROKiS Radzymin zostanie przełożony na połowę stycznia. Pierwszy „domowy” pojedynek Pabiks rozegra u siebie dopiero… za miesiąc, w czwartej kolejce – z Mazurem Sierpc.

Wstęp na mecze Pabiksu Impact w hali powiatowej jest wolny

W tym sezonie kalendarz nie jest naszym sprzymierzeńcem, na początku czekają nas ciężkie boje.

- Pierwsze trzy mecze wyjazdowe: z Jurandem, AZS UW Warszawa i Orlętami Zwoleń zweryfikują naszą siłę. Ja jestem optymistą – zaznacza Gościłowicz. – Widziałem z jakim zaangażowaniem trenują chłopcy i wiem, jakie umiejętności mają. Będzie dobrze.