SPR Pabiks – Orlen Wisła II Płock 24:31 (9:16)

W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej rywalem był wicelider rozgrywek - rezerwy Orlenu Płock. Lepiej mecz rozpoczęli nafciarze, którzy szybko objęli prowadzenie 4:1 (6 min.). W tym momencie trener Stawicki wziął czas i przypomniał zawodnikom, w jaki sposób mają rozgrywać piłkę. W następnych minutach pabianiczanie powoli zaczęli odrabiać straty, grając mądrze w ataku i szczelnie w obronie, w 14. min. dochodząc na jedną bramkę (5:6). W dalszej części spotkania na parkiecie trwała wyrównana walka z lekką przewagą gości. W 27. min. na ławkę kar powędrowali Michał Kaflak i Michał Podgórski. Nasi zaczęli tracić szybko piłkę, a przyjezdni skutecznie wyprowadzali kontry i w przeciągu 2 minut rzucili nam 5 bramek, nie tracąc żadnej i na przerwę płocczanie schodzili do szatni prowadząc 16:9.

W drugiej połowie długo trwała wyrównana walka. Ale znów nastąpił przestój w naszej drużynie. Na ławkę kar powędrowali Daniel Zajączkowski i Seweryn Tosik. Na to tylko czekali goście, którzy znów zaaplikowali nam 4 bramki nie tracąc żadnej (45 min 14:25). Po chwili przestoju nastąpił lepszy okres gry w wykonaniu szczypiornistów Pabiksu, którzy za sprawą Piotra Świtalskiego i „bombami” z drugiej linii Sebastiana Stawickiego w 56. min. zbliżyli się na 5 oczek (22:27). Ale to było wszystko, na co pozwolili rywale, dowożąc do końca spotkanie bezpieczny wynik, wygrywając ostatecznie 31:24.

- W grze zespołu widać poprawę gry w obronie i w ataku – mówi Stawicki. – Szkoda tylko, że do końca nie gramy konsekwentnie tego, co sobie zaplanowaliśmy. Dziś straciliśmy tylko 9 bramek w ataku pozycyjnym, a 22 z kontrataku po naszych błędach.

W niedzielę Pabiks wyjeżdża do Warszawy, gdzie rozegra następny mecz ligowy. Przeciwnikiem będzie AZS Warszawa.

Pabiks: Marcin Grzanka,Marcin Zajkiewicz – Sebastian Stawicki 7, Konrad Markowski 5, Piotr Świtalski 5, Seweryn Tosik 3, Jakub Walocha 2, Michał Kaflak 1, , Krzysztof Podgórski 1, Łukasz Miller, Kamil Strzelec, Daniel Zajączkowski, Andrzej Lasowy, Adrian Jankowski, Adam Pietrzykowski.