Najpierw ulegli Anilanie Łódź 24:26 (grano 2x25 i dodatkowe 20 minut), a w kolejnym teście ograli MKS Wieluń 31:22. Obaj rywale to drużyny grające na co dzień w Lidze Centralnej, do której chce się dostać Pabiks.

Pod okiem nowego trenera Michała Przybylskiego z resztą zespołu zgrywają się nowi: bramkarz Natan Zielonka, rozgrywający Jakub Tadysiak oraz skrzydłowy Kacper Okapa. Szkoleniowiec przygląda się także testowanym graczom z Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi: Adrianowi Lewandowskiemu oraz Szymonowi Małeckiemu. Przybylski na razie nie może korzystać z usług kontuzjowanego bramkarza Jakuba Biernata oraz skrzydłowego Kacpra Kozaka. Obaj dochodzą do siebie po kontuzjach kolana.

Do grona zawodników, którzy pożegnali się z Pabiksem latem (Hubert Mielczarek, Konrad Witczak, Igor Mróz) dołączył Damian Skowroński. Rozgrywający, który przez sześć ostatnich sezonów grał w Pabianicach, będzie przywdziewał barwy łódzkiej Anilany.

W najbliższy weekend w Pabianicach zostanie rozegrany turniej, w którym wystąpi m.in. wrocławski Śląsk.

Pabiks Impact (grali i rzucali w obu meczach): Lewandowski, Cieślak, Zielonka, Jędrzejewski, Reszczyński – Jurgilewicz 14, Tadysiak 10, Starzec 5, Okapa 5, Kuśmierczyk 5, Helman 5, Kaźmierczak 3, Dudziak 2, Domagalski 2, Małecki 1, Baranowski 1, Kruk 1, Kurpeta 1, Rudnicki, Ignatowski, Urbański.