Pabianiczanie pojechali na mecz w bardzo okrojonym jedenastoosobowym składzie. W meczu z przyczyn zdrowotnych i zawodowych nie mogli wziąć udziału podstawowi zawodnicy: Kamil Stegliński, Przemysław Borsuk, Adrian Nowicki, Marcin Trojanowski, Damian Pieczyński, Grzegorz Gozdalski i Radosław Matyjasik. Jednak wynik końcowy nie oddaje w pełni tego, co działo się na parkiecie.

Nasi zawodnicy od początku spotkania podjęli walkę z liderem i w 8. minucie po bramce Bartosza Gościłowicza prowadzili 9:6. W dalszej części spotkania Pabiks kontrolował przebieg spotkania i utrzymywał bezpieczny wynik (15. minuta 10:7, 20. minuta 13:11). Kiedy w 20. minucie na ławkę kar powędrował Gościłowicz, gospodarze rzucili kolejno cztery bramki i w 22. minucie wyszli po raz pierwszy na prowadzenie 15:13. W miarę upływu czasu „Nafciarze” powiększali przewagę i schodząc do szatni prowadzili 19:15.

W drugiej połowie nadal trwała wyrównana walka do 50. minuty, gdy płocczanie prowadzili 27:23. Im bliżej końca spotkania, tym mocniej było widać zmęczenie pabianickiego zespołu, na co miała wpływ „krótka” ławka rezerwowych. Gospodarze raz za razem punktowali Pabiks i ostatecznie wygrali 34:25.

W sobotę w Konstantynowie zostaną rozegrane derby powiatu pabianickiego. O godz. 17.30 Włókniarz Konstantynów podejmować będzie Pabiks. W pierwszej rundzie pabianiczanie pokonali u siebie Włókniarza 29:19 (14:9)

Orlen Wisła II Płock – SPR Pabiks MAG-MAR 34:25 (19:15)

Pabiks: Tomasz Wężyk, Marcin Grzanka – Bartłomiej Kiełbasiński 7, Bartosz Gościłowicz 5, Marcin Andrysiak 5,  Łukasz Pielesiak 2, Jakub Walocha 2, Sebastian Stawicki 2, Michał Kaflak 2, Łukasz Pietrzykowski, Daniel Zajączkowski.