Utytułowany zawodnik poprowadzi trening pokazowy z adeptami szczypiorniaka. Zapowiadana jest wizyta mediów wspierających ideę: m.in. TV Polsat i Wirtualnej Polski. Akademia powstanie na mocy porozumienia zarządu Pabiksu i Fundacji Artura Siódmiaka. Będzie to jedyna taka akademia w województwie łódzkim, jej program kierowany jest dla dzieci z klas 0-3 i 4-6. Zawiera podstawy nauczania gry w piłkę ręczną.

Akademia Małych Mistrzów udostępnia sprzęt sportowy niezbędny do prowadzenia zajęć, między innymi: piłki, koszulki, pachołki, materace itd., opłaca trenerów, przygotowuje program treningowy, organizuje 3 razy w roku treningi pokazowe, na których pojawiają się różni światowej klasy sportowcy, których celem jest również sprawdzenie poziomu rozwoju danej grupy (grupy koedukacyjne nie większe niż 20 dzieci). Zadaniem Pabiksu jest przygotowaniem kadry trenerskiej, przygotowanie hal sportowych, znalezienie funduszy, przygotowanie wolontariuszy.

Popularny szczypiorniak w Pabianicach ma 60-letnią tradycję. Obecnie Pabiks występuje w II lidze, jest też grupa chłopców z rocznika 2002, a od nowego sezonu po raz pierwszy w historii pabianickiej piłki ręcznej do rozgrywek przystąpi drużyna żeńska.

- Tworzenie grup dziewczynek i chłopców jest dla nas bardzo istotne, jest to już przygotowywanie drużyn, w których będą mogli grać absolwenci i absolwentki Akademii Małych Mistrzów – mówi Bartosz Gościłowicz, wiceprezes Pabiksu.

Artur Siódmiak ma 41 lat. Grał jako obrotowy – w kadrze Polski zaliczył 133 występy, w których zdobył 102 gole. Z reprezentacją Bogdana Wenty sięgnął po wicemistrzostwo świata (2007) i brązowy medal MŚ (2009, podczas tych mistrzostw na 5 sekund przed końcem meczu z Norwegią popisał się rzutem przez całe boisko, dającym Polsce zwycięstwo 31:30). Olimpijczyk z Pekinu (2008).