Gospodarze dzielnie trzymali się przez pierwszy kwadrans i choć pabianiczanie cały czas prowadzili, to ambitni gracze z Podlasia starali się utrzymywać kontakt (6:7 w 14. minucie). Wówczas wyprowadziliśmy kilka skutecznych akcji. Do siatki rywala trafiali Bartłomiej Helman (dwukrotnie), Kacper Okapa, Mateusz Jurgilewicz i Artur Urbański (dwukrotnie). W 20. Minucie mieliśmy już przewagę pięciu goli (8:13). Miejscowi ambitnie rzucili się do odrabiania strat, ale dwa celnie rzuty Marka Starca tuż przed przerwą dały nam znów pięć goli przewagi.

W drugiej połowie Pabiks szybko zyskał siedem goli przewagi – po rzutach Jurgilewicza i Kuśmierczyka było 14:21 i przewagę tę utrzymywał do ostatniego kwadransa. Wówczas pabianiczanie wrzucili wyższy bieg i po golach Urbańskiego i Helmana w 50. minucie miał już 10 goli zapasu (21:31). W końcówce dwoma trafieniami popisał się młody Szymon Małecki, a wynik ustalił celnym rzutem Marcin Domagalski.

Było to ósme zwycięstwo Pabiksu w tym sezonie. Pabianiczanie zajmują 2. miejsce w tabeli grupy C z 24 punktami na koncie. Prowadzi Enea Orlęta Zwoleń z kompletem dziewięciu zwycięstw.

Pabiks: Cieślak, Zielonka – Helman 8, Urbański 7, Okapa 4, Starzec 4, Kuśmierczyk 3, Jurgilewicz 4, Kaźmierczak 2, Małecki 2, Domagalski 1, Tadysiak 1, Kurpeta, Kruk, Ignatowski.