Szczypiorniści Pabiksu nieudanie zainaugurowali nowy sezon. W pierwszym swoim pojedynku przegrali na własnym parkiecie z głównym pretendentem do awansu - AZS AWF Białą Podlaską 22:32 (10:15). Goście w ubiegłym sezonie grali w I lidze. Od początku spotkania akademicy stanęli twardo w obronie i skutecznie kontratakowali. W 21. min prowadzili już 13:4.

Pabianiczanie dopiero wtedy się obudzili i zaczęli grać skuteczniej w ataku i szczelnie w obronie, doprowadzając w końcówce do 10:15. W drugiej połowie od początku trwała bardziej wyrównana walka. Zawodnicy z Białej w końcówce bardziej przycisnęli naszych i ostatecznie wygrali 32:22, nie pozostawiając cienia wątpliwości, kto jest lepszy na boisku.

Za tydzień czeka naszych znów ciężki pojedynek, ponieważ grają na wyjeździe z drugim spadkowiczem z I ligi - z AZS AWF Warszawa.

Pabiks: Sebastian Stawicki 6, Włodzimierz Stawicki 4, Dariusz Wróbel 3, Tomasz Mielczarek 3, Piotr Półrolnik 3, Daniel Zajączkowski 2, Adam Paruszewski 1, Andrzej Niżnikowski, Adrian Nowicki, Michał Kafla, Artur Binkowski, Seweryn Tosik, Marcin Zajkiewicz, Marcin Grzanka.