W fazie eliminacyjnej mistrzowie swoich grup: MKS Agrykola Warszawa, WKS Śląsk Wrocław, SSRiR Start Konin, SKS Orlik Brzeg rozegrali mecze półfinałowe. W wielkim finale spotkały się drużyny Agrykoli i Startu Konin. Po emocjonującym spotkaniu i wygraniu 23:19 puchar zdobyli młodzi szczypiorniści z Warszawy. Brązowy medal wywalczył Orlik Brzeg, pokonując Śląsk Wrocław 25:21. W mistrzostwach grali też zawodnicy Pabiksu, którzy mieli najmłodszy zespół i pod względem fizycznym odbiegali od innych drużyn. W meczach grupowych pabianiczanie przegrali z UKS Trops Poddębice 12:22 (6:11), ze Startem Konin 15:23 (10:13) i UKS Conrad Gdańsk 15:21. W meczu o miejsca 13.-16. pokonali UKS Iskra Bydgoszcz 25:16. W ostatnim pojedynku, którego stawką było 13. miejsce, przegrali z MOSiR Mysłowice 28:38 (11:16) i ostatecznie zajęli 14. miejsce.
Zwycięska drużyna otrzymała z rąk członka zarządu Urzędu Marszałkowskiego Marcina Bugajskiego okazały puchar. Medale i nagrody rzeczowe wręczał starosta Krzysztof Habura i przedstawiciel ZPRP Ryszard Łodziński. Wójt gminy Ksawerów Adam Topolski ufundował efektowne medale dla najlepszego zawodnika z każdej drużyny. Otrzymali je: z MKS Agrykola Warszawa - Piotr Jarosiewicz, MKS Kusy Szczecin - Oskar Piskorzyński, MKS Pałac Młodzieży Tarnów - Krystian Mleczko, WKS Śląsk Wrocław – Michał Ostrejko, MUKS Omega Mrągowo – Konrad Krukowski, MOSiR Mysłowice – Jakub Kopeć, KS Unia Lublin – Maciej Zarzycki, UKS Nike Ciechanów – Patryk Kowalski, SSRiR Start Konin – Adrian Grzelak, SKS Orlik Brzeg – Arkadiusz Stopka, UKS Trops Poddębice – Aleksander Malczuk, MTS Kwidzyn – Marcel Bonczkowski, SPR Pabiks Pabianice - Bartek Klamżyński, UKS Iskra Bydgoszcz – Kamil Kisiel, UKS Conrad Gdańsk - Maciej Ćwik, KS Vive Targi Kielce – Filip Grdeń.
Wójt gminy Dłutów Grażyna Maślanka-Olczyk obdarowała młodych szczypiornistów torbami słodyczy, a dyrektor Gimnazjum w Ksawerowie, Mariusz Kałowski ufundował dla każdej drużyny statuetkę mistrzostw. Puchar dla najlepszego zawodnika finałów ufundował radny miejski Krzysztof Rąkowski.

Pabiks: Dawid Forc, Patryk Ośniecki – bramkarze, Bartek Klamżyński 70, Patryk Kucharski 9, Adrian Szymański 6, Marcin Domagalski 6, Kacper Kozak 2, Kajetan Szczepaniak 1, Wiktor Zajkiewicz 1, Jakub Jachimski, Dominik Kozłowski, Maciej Kozak, Radosław Mikucki.