W 4. kolejce rozgrywek II ligi zespół Pabiksu gościł w hali w Ksawerowie wicelidera rozgrywek, który walczy o awans do I ligi - zespół AZS UŁ PŁ Anilana Łódź. Pabianiczanie fatalnie rozpoczęli zawody, a zanim otrząsnęli się w 14. min, przegrywali już 3:9. Nasi słabo grali w obronie i nieskutecznie w ataku, co skwapliwie wykorzystywali goście, przeprowadzając skuteczne kontrataki. Gdy w 21, min łodzianie prowadzili już 14:6, licznie zgromadzona widownia nie przypuszczała, co ich czeka w dalszej części spotkania. Wszyscy zastanawiali się nad rozmiarem porażki. A tu niespodzianka - nagle na parkiecie zaistniał inny zespół Pabiksu, wyglądało to tak, jakby nasz zespół dopiero co się rozgrzał. W końcówce pierwszej połowy pabianiczanie rzucili pięć bramek z rzędu i na przerwę schodzili do szatni przegrywając 11:16.

Od początku drugiej połowy nasz zespół jeszcze bardziej przycisnął i w 41. min objął prowadzenie 19:18. Przełomowym momentem spotkania był okres między 45. a 48 min., gdzie w tym czasie kary 2 min otrzymało dwóch zawodników z Anilany. Wydawało się, że mając przewagę dwóch zawodników w polu, Pabiks poradzi sobie z przeciwnikiem i odniesie zwycięstwo. Nic z tych rzeczy. Na ławkę kar powędrowali Walocha i Pietrzykowski. Siły na boisku wyrównały się, tylko że łodzianie rzucili nam trzy bramki z rzędy i objęli prowadzenie 22:20, którego nie oddali już do końca spotkania. Po dobrym i emocjonującym spotkaniu zwycięstwo odnieśli goście, wygrywając 30:27.

Kolejne spotkanie Pabiks rozegra na wyjeździe 5 marca ze Słonecznym Stokiem w Białymstoku.

Pabiks: Grzegorz Brański, Marcin Zajkiewicz, Marcin Grzanka – bramkarze, Włodzimierz Stawicki 8, Tomasz Mielczarek 5, Jakub Walocha 5, Michał Kaflak 4, Paweł Chłód 3, Andrzej Niźnikowski 1, Daniel Zajączkowski 1, Adam Paruszewski, Adrian Nowicki, Łukasz Miller, Adam Pietrzykowski.
* * *
Młodzicy Pabiksu pokonali na wyjeździe Chks Łódź 23:19 (11:8). Pabiks: Wiktor Gorczyca, Robert Wyrębski – bramkarz, Bartek Klamżyński 7, Kacper Włodarczewski 10, Szymon Pawlak 2 Dawid Świątek 1, Konrad Rydygier 1, Przemysław Lorenczak 1, Adrian Szymański 1, Piotr Cieślik 1, Marcin Domagalski, Bartosz Stasiak, Kamil Świątek, Przemysław Fuks.