Pabianiczanie dotarli na mecz w ostatniej chwili i miało to dość znaczący wpływ na przebieg spotkania. W pierwszej połowie na boisku dominowali gospodarze, którzy z minuty na minutę powiększali swoją przewagę i tak w 27. min prowadzili już 20:8. Od tego momentu Pabiks zaczął wreszcie grać. W końcówce strzelił 4 bramki i schodził na przerwę przegrywając 12:20. W szatni musiały paść dość ostre słowa, bo w drugiej połowie na parkiecie zobaczyliśmy całkiem inny zespół. W bramce bardzo dobrze interweniował Brański, a w ataku szaleli Stawicki, Chłód i Kaflak. Nasi zawodnicy mozolnie odrabiali straty i w 57. min. przegrywali już tylko 31:33. W końcówce spotkania na ławkę kar powędrowali Walocha i Stawicki. Gospodarze nie wypuścili z rąk takiej okazji i ostatecznie wygrali 36:32.

Następne spotkanie Pabiks rozegra 19 marca na wyjeździe w Legionowie.

Pabiks: Grzegorz Brański, Marcin Grzanka – bramkarze, Włodzimierz Stawicki 13 bramek, Paweł Chłód 7, Michał Kaflak 5, Jakub Walocha 3, Adam Paruszewski 2, Łukasz Miller 1, Adrian Nowicki 1, Adam Pietrzykowski, Daniel Zajączkowski.

* * *
Bardzo dobrze spisujący się w rozgrywkach ligowych najmłodsi piłkarze ręczni Pabiksu w meczu na szczycie zremisowali z ChKS Łódź 21:21 (12:12). Nasi zawodnicy w sześciu spotkaniach odnieśli pięć zwycięstw i przewodzą w tabeli. Za tydzień podejmują u siebie UKS TROPS Poddębice i będzie to pojedynek dwóch drużyn bez porażki.

Pabis: Dawid Forc, Patryk Ośniecki – bramkarze, Bartek Klamżyński 9 bramek, Adrian Szymański 4, Miłosz Pędziwiatr 3, Patryk Kucharski 3, Marcin Domagalski 2, Kajetan Szczepaniak, Kacper Kozak , Maciej Kozak, Radek Mikucki.