Goście rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale w 6. minucie Łukasz Pielesiak celnym rzutem dał Pabiksowi prowadzenie 3:2. Niestety, był to ostatni moment w tym meczu, gdy podopieczni Adama Jędraszczyka prowadzili. W 12. minucie po trafieniu Marcina Trojanowskiego było 5:5, a w 14. znów Pielesiak celnym rzutem dał nam remis 7:7. Od tego momentu goście sukcesywnie powiększali przewagę, do stanu 14:10 w 29. minucie. Jeszcze przed przerwą straty częściowo zniwelował dwiema bramkami Pielesiak.

Drugą połowę kapitalną interwencją rozpoczął Dawid Forc. Młody golkiper Pabiksu w drugiej połowie zaprezentował kilka parad najwyższej próby, toteż nic dziwnego, że zgarnął nagrodę dla najlepszego zawodnika Pabiksu. W 36. minucie przyjezdni odskoczyli jednak na pięć bramek, a w 42. minucie po skutecznym rzucie karnym wygrywali już siedmioma golami (20:13). Pabianiczanie ruszyli jednak w pogoń za rywalem. Dwa razy trafił Bartosz Gościłowicz, Forc obronił karnego, a ze skrzydła gola dorzucił Trojanowski. W 45. minucie było 16:20. Trzy minuty później przepiękną wkrętką popisał się Łukasz Lisicki i było 16:22.

W końcówce nastąpił kolejny zryw pabianiczan. Naszym bramkarzom w sukurs przychodziły słupek i poprzeczka, a do bramki gości trafiali Damian Pieczyński i Bartłomiej Kiełbasiński (po dwa razy). W 52. minucie zrobiło się 20:22, dwie minuty później 21:23. Świetnie bronił Mateusz Oklejak. Jeszcze w 58. minucie pięknym lobem popisał się Trojanowski i przy stanie 22:24 zanosiło się na pełną emocji końcówkę. Nic z tego. Na półtorej minuty przed końcem karę dwóch minut otrzymał Gościłowicz, a pabianiczan w ostatniej minucie celnym rzutem dobił najlepszy w szeregach gości Lisicki. Była to czwarta porażka Pabiksu z rzędu.

Pabiks Pabianice – Mazur Sierpc 22:25 (12:14)

Pabiks: Oklejak, Forc – Kiełbasiński 6, Gościłowicz 4, Trojanowski 4, Pielesiak 4, Pieczyński 2, Sobolak 1, Nowicki 1, Stegliński, Walocha, Orliński, Stawicki, Strzelec.

Mazur: Strześniewski, Wereszczyński – Lisicki 6, A. Prątnicki 5, K. Kozłowski 4, T. Kozłowski 2, A. Kozłowski 2, Wiśniewski 2, D. Prątnicki 1, Rutkowski 1, Królikowski.