Na pierwszym treningu pojawiło się kilkanaście zawodniczek. Trenera z pewnością cieszyła duża frekwencja i fakt, że szczypiornistki ochoczo zabrały się do ciężkiej pracy.

Drużyna oparta na wychowankach jest sukcesywnie wzmacniana bardziej doświadczonymi zawodniczkami. Pierwszą nową była dobrze znana w Pabiksie (jest trenerką drużyn młodzieżowych), Magdalena Borowiec. Rozgrywająca ma spore doświadczenie wyniesione z parkietów I ligi (ChKS Łódź) i z pewnością będzie jedną z liderek żółto-niebieskiego teamu.

Do kadry dołączyła także Katarzyna Ostros. Szybka, zwinna i skoczna lewoskrzydłowa jest wychowanką ChKS Łódź.

Na miano hitów transferowych zasługują z pewnością Natalia Kolasińska i Sandra Filipczak – zawodniczki, które mają za sobą grę w juniorskich reprezentacjach Polski.

Kolasińska – 23-letnia bramkarka ma na koncie 33 spotkania w superlidze w barwach Piotrcovii, ostatnio grała w Gliwicach. Filipczak występuje na lewym rozegraniu, jest wychowanką ChKS, ma za sobą także występy w klubie z Gliwic.

Ruch w kadrze szczypiornistek jest obustronny. Z drużyny odchodzi popularna „Salami”, czyli Zuzanna Kleczaj. Środkowa rozgrywająca – ze względu na naukę (wybrała szkołę w stolicy) – zasili drużynę Varsovii.