Nasi zawodnicy przystąpili do spotkania osłabieni brakiem Grzegorza Gozdalskiego i Damiana Pieczyńskiego. Goście po bramkach Mateusza Niemca i Radosława Madeja szybko objęli prowadzenie 2:0 (3. min). Jednak po chwili po bramkach Trojanowskiego i Gościłowicza szybko wyrównaliśmy na 2:2 (5. min). Nafciarze znów mocniej uderzyli i w 14. min prowadzili 7:5. W tym momencie trener Włodzimierz Stawicki wziął czas, aby uspokoić poczynania zespołu, a na plac gry wprowadził swojego syna Sebastiana, który przepięknymi rzutami z drugiej linii raz za razem pokonywał golkipera gości. W 18. min znów był remis 7:7. Od tego momentu na parkiecie trwała wyrównana  walka. W samej końcówce pierwszej połowy goście mogli prowadzić, ale nie wykorzystali rzutu karnego i obie ekipy schodziły do szatni przy wyniku remisowym 14:14.

Pabianiczanie lepiej rozpoczęli drugą połowę i po bramkach Przemysława Borsuka i Jakuba Walocha objęli prowadzenie 16:14 (33. min). W 37. min na ławkę kar powędrował Kajetan Pawłowicz, a za chwilę za niebezpieczny faul - drugi zawodnik Wisły, Michał Ignasiak. Nadarzającą się okazję w 100 proc. wykorzystali nasi zawodnicy, którzy w ciągu dwóch minut rzucili przeciwnikom trzy bramki, nie tracąc żadnej. W dalszej części spotkania systematycznie powiększaliśmy prowadzenie, a na boisku rozstrzelał się Bartosz Gościłowicz i w 51. min prowadziliśmy już 30:21. Trener Stawicki dał pograć wszystkim zawodnikom, szkoda tylko że w samej końcówce nastąpiło zbyt duże rozluźnienie w ich szeregach i pozwoliliśmy przeciwnikowi zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie wygraliśmy 32:28, a zawodnikiem meczu został wybrany Marcin Trojanowski.

Po tym zwycięstwie pabianiczanie zajmują bardzo dobre trzecie miejsce w tabeli.

Następny mecz Pabiks rozegra dopiero 12 kwietnia i będzie to jednocześnie ostatni mecz w tym sezonie przed własną publicznością.

Pabiks: Kacper Łuczyński, Marcin Zajkiewicz, Marcin Grzanka – Bartosz Gościłowicz 8, Sebastian Stawicki 7, Marcin Trojanowski 6, Jakub Walocha 3, Przemysław Borsuk 3,Michał Kaflak  3, Seweryn Tosik 1, Kamil Stegliński 1, Adam Pietrzykowski, Łukasz Bagiński, Łukasz Miller, Daniel Zajączkowski, Kamil Strzelec.