Mecz w stolicy decydował o tym, czy Pabiks będzie grał dalej w barażach o Ligę Centralną. Jeśli pabianiczanie zgarnęliby trzy punkty, wyprzedziliby lepszym bilansem bezpośrednich spotkań dotychczasowego lidera, Eneę Orlęta Zwoleń. Ale nie wygrali i to zespół ze Zwolenia zagra w turnieju czterech mistrzów grup pierwszej ligi.

Pabiks nie przegrał z zespołem przypadkowym – warszawianie zajmowali 3. miejsce w tabeli, w sześciu meczach rzucili rywalom 40 i więcej goli. Było wiadome, że naszych nie czeka spacerek. Mecz w Warszawie był jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym meczem w grupie C sezonu zasadniczego. Marne to dla nas pocieszenie.

Zwyczajnie po ludzku szkoda nam szczypiornistów Pabiksu. Zrobili w tym sezonie bardzo dużo, by wyrwać się z trzeciego poziomu rozgrywek. Wygrali 22 mecze z 24. Mieli najskuteczniejszą defensywę w grupie C pierwszej ligi. A mimo tego był od nich ktoś lepszy – wielki szacunek dla Enei Orląt Zwoleń, że wygrała jeden mecz więcej od naszych herosów.

Rozpoczęliśmy od gola Jakuba Tadysiaka, po rzucie Mariusza Kuśmierczyka w 6. minucie wygrywaliśmy 3:2. Ale potem gospodarze wyszli na prowadzenie i byli na nim do 23. minuty. Wówczas po serii trzech trafień (karne Kacpra Okapy i Kuśmierczyka oraz gol Mateusza Jurgilewicza) doprowadziliśmy do remisu 15:15. Końcówka pierwszej połowy należała do AZS, który schodził na przerwę prowadząc 21:17.

Po zmianie stron zaczęliśmy pogoń za wynikiem. Trafiali m.in. Kuśmierczyk, Okapa i Marek Starzec. W 39. minucie po rzucie Kuśmierczyka było 25:25. Gospodarze szybko odskoczyli na dwa gole, ale dzięki bramkom Kuśierczyka, Tadysiaka i Starca utrzymywaliśmy kontakt (29:28). W 48. minucie było 34:29 dla AZS. Pabiks odrobił stratę do jednej bramki – w 54. minucie Kuśmierczyk rzucił na 36:35.

AZS znów nam odskoczył, tym razem na cztery bramki (39:35). I tę przewagę zniwelowaliśmy (40:39) po golach Okapy i Kuśmierczyka. Jeszcze w 60. minucie była nadzieja na remis, bo Okapa rzucił na 41:40. Ostatni gol był dziełem gospodarzy i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Pabiks: Jędrzejewski, Biernat, Zielonka – Kuśmierczyk 14, Okapa 10, Tadysiak 5, Starzec 4, Jurgilewicz 4, Urbański 2, Kruk 1, Kaźmierczak, Kozak.