– Dziewczęta wkładają olbrzymią pracę w uprawianie tej dyscypliny sportu. Należą się im ogromne słowa uznania – powiedziała Anita Błochowiak.
Pabianicka posłanka wręczyła mistrzyniom upominki i życzyła dalszych sukcesów.
– Miejmy nadzieję, że wkrótce o pabianiczankach usłyszy cały świat, a one same będą odnosiły sukcesy nie tylko w Polsce, ale i zagranicą – dodała.
Oprócz Anity Błochowiak, na spotkanie z mistrzyniami tenisa przybył także wiceprezydent Pabianic – Dariusz Wypych.


Młode zawodniczki zwyciężyły w krajowym czempionacie po 14 latach przerwy. Wcześniej sztuki tej dokonały Dominika Olszewska i Hanna Kuklińska, które w 1995 roku wygrały mistrzostwa rozgrywane w Poznaniu, pokonując zespoły Mery Warszawa i Olimpii Poznań.

– Nikt z nas nie przypuszczał, że mistrzostwa zakończą się dla nas triumfem – stwierdził Tadeusz Rozwens, prezes PKT Pabianice. – Przed turniejem zakładaliśmy, iż srebrny czy brązowy medal będzie ogromnym sukcesem.

Pabianiczanki w półfinałowej potyczce pokonały rozstawiony z numerem pierwszym zespół AZS Poznań – faworytki mistrzostw. To okazało się być wielką sensacją. Ponadto w turnieju brały udział tenisistki SKT Sopot, Radości Warszawa i KS-u Warszawianki Warszawa. Z ostatnią z tych drużyn Katarzyna Kaleta i Edyta Cieplucha zmierzyły się w finale. Kaleta pokonała Joannę Szewczyk 6:4, 6:4, a Cieplucha - po niezwykle emocjonującym meczu - utytułowaną Aleksandrę Rosolską 2:6, 7:6, 7:6.

Czytaj również: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/sport/tenis/rakiety-pkt-mistrzyniami-polski.html